Grając w pokera można zauważyć, że niektórzy gracze podchodzą do gry bardzo profesjonalnie.
To tylko nasze odczucie, w rzeczywistości posiadają oni pewne zasady, których się trzymają i nawet gdyby się paliło, waliło – nie złamią ich.
Chciałbym po trosze przedstawić właśnie te zasady, których być może Wam brakuje i wypadałoby popracować nad ich treningiem.
Spis treści
Podstawowe pytanie jakie zadajemy sobie podczas gry w pokera to prawdopodobnie: czy będzie mi się to opłacało? Jakie jest prawdopodobieństwo, że przeciwnik ma lepszą kartę?
Odpowiedzi te nie powinny opierać się tylko na naszym doświadczeniu czy przeczuciu. Tutaj przydadzą nam się niewątpliwie zdolności matematyczne oraz matematyczne myślenie. Wystarczy podstawowa znajomość, nie musimy być orłami z matematyki a z czasem, wraz z rosnącą liczbą rozegranych gier dojdziemy do perfekcji. Przecież najlepsi pokerzyści to wybitni matematycy lub statystycy. Zdziwieni?
Znajomość poszczególnych graczy w pokerze jest nie do przecenienia. Aby kojarzyć ich, oraz ich sposób gry niezbędna jest dobra pamięć. Czemu zagrał tak a nie inaczej? Nie widziałem tego zagrania w przeszłości? Takie informacje mogą czasem decydować o zgarnięciu lub przegraniu sportej puli. Trening pamięci jest bardzo trudny, można jedynie polecić koncentrację podczas rozdań przy stole. Może to znacznie pomóc, dzięki czemu pule coraz częściej będą trafiały na nasze konto.
Spostrzegawczość to jedna z kluczowych spraw. Oprócz spostrzegawczości warto również być zorientowanym oraz cały czas oglądać to co się dzieje na stole. Zacznijmy od tego, że wiemy czyja kolej, kto spasował a kto nie może się już doczekać aby nas przebić można – obserwujmy to, pomoże nam to w wyborze naszej, słusznej decyzji.
Są to podstawy, które trzeba wychwytywać automatycznie i momentalnie. Jeżeli ogarnięcie powyższego sprawia ci problemy to co dopiero wychwycenie sytuacji, jednego momentu, jednego zagrania, przy którym będziesz mógł okazjonalnie zastosować zagranie pozycyjne?
Poker to praca, jak każda inna, mniej lub bardziej dochodowa w przypadku profesjonalnego podejścia. W każdej pracy kluczem do sukcesu jest ogranizacja pracy. Musimy mieć wszystko poukładane. Wielkość bankrolla, stawki jakimi mogę operować czy czas po jakim zamierzam skończyć i odejść od stołu. Na czym zarabiam a na czym tracę, w jaki sposób zminimalizować straty a zmaksymalizować zyski? Jest wiele pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed przystąpieniem do rozgrywki. Pamiętaj, Twoje wyniki będą znacznie lepsze jeżeli będziesz miał wszystko założone z góry. Weź to pod uwagę.
Poker to gra niezwykle stresogenna. Nie wszystko tutaj zależy od nas, tracimy lub zyskujemy pieniądze, emocje dają znać o sobie. Cały czas musimy trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuacje. Inni mogą się denerwować, lepiej dla nas – my wiemy, że nasze zagranie jest dobre i prędzej czy później przyniesie nam profit. Jeśli przegramy należy grać dalej jednak nie podpalać się i nie dawać wyprowadzić się z równowagi.
Czy to, że ktoś dużo mówi przy stole świadczy o jego potencjalnych ruchach? Jakie zagrania wykona ktoś, kto przy stole siedzi cicho jak mysz kościelna? Mowa ciała oraz mimika twarzy dużo może nam powiedzieć o przeciwnikach. Ludzie o konkretnych cechach osobowości będą się w adekwatny sposób zachowywać przy pokerowym stole, podczas gry będą również objawiać się pewne zachowania, które obserwujemy w porównywalnych sytuacjach w zwykłym życiu. Ktoś jest miły, ktoś rozsądny, ktoś się złości. Musimy umieć to wychwycić, musimy wiedzieć co to dla nas oznacza i musimy umieć to wykorzystać.
Aby wygrywać w pokera trzeba grać selektywnie i agresywnie. W innych przypadkach będziemy wygrywać ale bardzo rzadko (gracz pasywny) lub też przegrywać dużo (gracz luźny). Żeby grać agresywnie musimy w decydującym momencie wykazać się odwagą i umiec zaryzykować. Przestraszony gracz to łatwy cel dla doświadczonych przeciwników. Masz dobrą kartę i widzisz, że przeciwnik jest przestraszony? Nie bój się! Zaryzykuj a na pewno nie pożałujesz.
Od kilku rozdań nie dostałeś niczego dobrego na rękę. Jeżeli dostałeś damę i dziewiątkę nie myśl, że teraz karta jest dobra i musisz zagrać. Pasuj. Graj tylko wtedy gdy jesteś w 100% pewny swojego dobrego wyboru. Nie pali się przecież i prędzej czy później przyjdzie taka kartą, jaką chciałbyś dostać. Twoja cierpliwość zostanie nagrodzona.
Mimo że te dwie cech nie wpływają bezpośrednio na wyniki pokerowe, w długim okresie szczególnie w grze na żywo mogą mieć duże znaczenie. Reputacja w środowisku graczy, opinia i uczciwość są cenione na równi z umiejętnościami. Pamiętajmy także, że słowo dane w rozgrywce pokerowej drugiemu zawodnikowi jest tyle warte co odpis notarialny. Miejmy to na uwadze i zachowujmy się jak profesjonaliści.
Pozornie to błachy powód. Jednak znajomość choćby podstawowych zwrotów bardzo pomaga w samej rozgrywce. Jednak poker to nie tylko fold i check. To także specjalistyczne książki, artykuły czy wywiady pisane głównie w języku angielskim, dzięki którym nasze doświadczenie i ogranie może znacznie się zwiększyć.
Co to są zakłady blokowe? Jest to pomysł firm bukmacherskich, który ma za zadanie urozmaicenie…
Sezon tenisowy w pełni. Aktualnie pasjonujemy się turniejem US Open na kortach w Nowym Jorku,…
Już w najbliższą sobotę Robert Lewandowski postara się zdobyć swojego gola numer 300 w niemieckiej…
Cristiano Ronaldo zdaje się zazdrościć rozgłosu, jaki w ostatnich tygodniach towarzyszył Leo Messiemu w związku…
Legalni bukmacherzy w Polsce robią co w ich mocy, aby dostarczyć swoim klientom produkt z…
W ten weekend swoje rozgrywki wznowi kilka topowych europejskich lig piłkarskich. Na boiska powrócą m.in.…
View Comments
w 100% prawda, bez tych cech nie ma nawet co siadać do pokerowego stolika.