Test z wszechstronności – H.O.R.S.E poker

Test z wszechstronności – H.O.R.S.E poker

Wielu z Was zapewne w stopniu bardzo dobrym zna już Texas Hold’ema czy Omaha.

Powinniście jednak wiedzieć o tym, że prawdziwy pokerzysta to taka osoba, która potrafi zasiąść do stołu z każdą odmianą pokera i co najważniejsze, pokazać, że jest w stanie wygrywać.

H.O.R.S.E to dobry sposób na test swoich umiejętności, mam nadzieje wszechstronnych, jeśli chodzi o grę w karty.

Nazwa tej odmiany pokera to nazwa stworzona od pierwszych liter 5 odmian pokera:

HHoldem (Texas Holdem),
OOmaha (Eight or better high-low),
RRazz (Seven card stud low),
SStud (Seven card stud high),
EEight or better (Seven card stud high-low).

Bardzo często sposób tej gry spotykany jest w turniejach. To właśnie tutaj gracze mogą sprawdzić się w tych bardzo popularnych odmianach.

H.O.R.S.E. to niewątpliwie propozycja dla graczy, którzy zdobyli już dużo doświadczenia w grach, które wchodzą w skład tej odmiany pokera. Ważna jest umiejętność gry w pokera z flopem oraz w odmiany, gdzie nie ma kart wspólnych.

W ramach gry HORSE rozgrywa się po jednej rundzie z każdej gry składowej, w takiej samej kolejności jak wskazuje nazwa. Po zakończeniu ostatniej rundy Seven card high / low wracamy do Texas Holdem. Wszystkie gry składające się na Horse rozgrywane są z Fixed limt, nie stosuje się No limit oraz Pot limit, a stawki są identyczne dla każdej odmiany.

Trzeba umieć w sposób płynny przestawić się z jednej odmiany na drugą, i zacząć grać nie w Hold’ema a Omaha. Musimy doskonale orientować się jaką strategie zastosować w każdej z odmian rozgrywki. Odpowiednia licytacja oraz strategia może nam przynieść korzyści w ostatecznym rozrachunku. Możemy być np. silni w Hold’ema oraz Omaha. Mimo uzyskania przewagi w tych grach może się okazać, że bardzo dużo tracimy w pozostałych trzech odmianach.

Trzeba dysponować wszechstronnością aby zasiąść przy tej odmianie pokera. Nie ma sensu, co warto podkreślić, siadać z lepszymi od siebie do takiej rozgrywki. Zdarzają się także osoby, które nie znają nawet zasad odmian wchodzących w skład H.O.R.S.E. Takie podejście może okazać się bardzo złe, dzięki któremu stracimy inwestowane przez nas pieniądze.

Moja podstawowa rada dla osób, które chcą zmierzyć z tą odmianą pokera: grajcie w poszczególne gry składające się na „konia”. Osiągając wysoki stopień doświadczenia w każdej z tych gier będziemy w stanie z dobrej strony zaprezentować się w H.O.R.S.E.

Po raz pierwszy na World Series of Poker został rozegrany turniej H.O.R.S.E. w 2006 roku. Wpisowe w tym turnieju wynosiło aż 50 tysięcy dolarów! W roku 2007 mistrzem tej odmiany został Freddy Deeb, wygrywając bagatela 2,276,832 dolarów! Po dziś dzień turniej H.O.R.S.E. znajduje się w kalendarzu tak prestiżowej imprezy jaką jest WSOP.

, , , , , , , , , , , , , , ,

Gdzie w internecie mogę zagrać w pokera?

W dzisiejszych czasach online poker jest bardzo popularny a w internecie istnieją setki różnych witryn udostępniających grę. Polecamy 5 najlepszych naszym zdaniem pokerroomów. O tych, oraz innych pokerroomach możesz przeczytać w internecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Test z wszechstronności – H.O.R.S.E poker"

  1. Rav, niedziela, 12 Kwi 2015 23:00 

    Od zawsze podobał mi się wariant H.O.R.S.E . Żałuję, że tak mało jest tego rodzaju turniejów. Zapraszam także na moją stronkę poświęconą odmianie Omaha: pokeromaha.pl
    Pozdrawiam i życzę powodzenia na stolikach 🙂

słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.