Poker – informacje dla początkujących

Poker – informacje dla początkujących

I stało się. Wreszcie zdecydowałeś się dowiedzieć co to właściwie jest Poker. W tym artykule postaram się podpowiedzieć Wam z czym trzeba liczyć się grając w tę grę a także na co zwrócić szczególną uwagę.

Czym jest Poker?

Zacznijmy od początku. Zanim zaczniesz grać w pokera musisz wiedzieć, że Poker to rodzaj gry hazardowej, gry hazardowej, która prędzej czy później uzależnia. Tak dokładnie: podobnie jak papierosy czy alkohol nadmierna gra uzależni Cię! Nie jesteśmy zawodowymi graczami, jesteśmy tylko ludźmi, którzy chcą skorzystać z nowego rodzaju rozrywki jaka oferowana jest przez to potężne narzędzie jakim jest internet. W dzisiejszych czasach sieci istnieje wiele miejsc, w których możemy zagrać w pokera chociażby na pl.pacificpoker, PokerStars czy ostatnio reaktywowanym Full Tilt Poker.

Jak rozpoznać to uzależnienie?

Przede wszystkim gracz, który staje się uzależniony przywiązuje szczególną wartość do pieniędzy. Są one dla niego najważniejsze i są stawiane nawet wyżej niż takie wartości jak rodzina. Również pracoholizm oraz permanentny brak wypoczynku coraz bardziej ciągną nas w sidła hazardu. Jeżeli zaczynasz przygodę z pokerem, prawdopodobnie te czynniki Cię nie dotyczą. Piszę jednak o tym, ponieważ chce aby było tak zawsze. Musimy wiedzieć gdzie jest ta cienka granica między rzeczywistością, która nas otacza a internetowym szaleństwem, które może nas spotkać w pokerromach dostępnych online.

Idąc dalej musimy postawić sobie pytanie: czym dla mnie jest/będzie poker? Jak będę traktował rozgrywkę? Jak zachowam się w przypadku wygranej a jak w przypadku przegranej? Czy spędzę setki/tysiące godzin przy komputerze dla zysku, zdobycia doświadczenia czy przyjemności? Czy opłaca mi się poświęcać na to tyle czasu? A trzeba powiedzieć, że poker to bardzo czasochłonne zajęcie!

Dla kogo jest poker?

Aby grać w pokera, nieładnie pisząc – trzeba mieć poukładane w głowie. I to dosłownie. Poker nie jest grą dla osób, które są impulsywne czy nerwowe. Takie cechy osobowości prowadzą w tej grze tylko do jednego – do bankructwa. Zaczynamy z niskiego pułapu. Uczymy się, powoli, cierpliwie. To ostatnie słowo: cierpliwość. To jedna z najważniejszych cech dobrego pokerzysty. Tylko cierpliwym graniem jesteśmy w stanie osiągnąć zyski. Zagrałem – poniosłem porażkę. Co teraz? Nic, gramy dalej tym samym sposobem, którym graliśmy do tej pory, znów spokojnie i cierpliwie. Szybkie odegranie się nie ma najmniejszego sensu. Jeszcze szybciej stracimy więcej środków, niż odrobimy te, które przegraliśmy.

Jest jeszcze kilka ważnych cech, które można nazwać dekalogiem pokerzysty.

  1. Umiejętności matematyczne. Gracze, których rozgrywka pokerowa opiera się w głównej mierze na szczęściu i przeczuciu, w dłuższym okresie czasu nie uzyskają absolutnie żadnych profitów z gry w pokera. Zanim wykonamy kolejny ruch w rozdaniu powinniśmy zadać sobie pytanie: czy to co zrobię będzie mi się opłacało? Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że mój ruch będzie wykonany dobrze? W tym właśnie momencie przydają nam się podstawowe wiadomości z zakresu matematyki. Nie musimy być orłami, wystarczy, tak jak wspomniałem, podstawowa znajomość królowej nauk. Najlepsi pokerzyści na naszym globie to przecież wybitni statystycy oraz matematycy, którzy dzięki swoim zdolnościom z tej dziedziny osiągnęli sukces.
  2. Bądź spostrzegawczy. Gracz bierny, który zapatrzony jest tylko w swoje karty, który nie potrafi obserwować innych graczy to marny gracz. Siedząc przy stole i rozgrywając kolejne partie powinniśmy wyłapywać coraz więcej niuansów, które prędzej czy później „opowiedzą” nam o strategii innego gracza. Zachowania graczy są przeróżne, o nich też przeczytacie na łamach tego serwisu, ale to później. Czynnik spostrzegawczości posiada podstawy, które trzeba wychwytywać automatycznie i momentalnie. Jeżeli ogarnięcie powyższego rozumowania sprawia ci problemy to co dopiero wychwycenie sytuacji, jednego momentu, jednego zagrania, przy którym będziesz mógł okazjonalnie zastosować zagranie bardziej agresywne?
  3. Wspomniana wcześniej – cierpliwość. Jest to jeden z najważniejszych czynników, dzięki któremu nasza rozgrywka pokerowa może przynieść porządne efekty. Dostajemy silne karty na początku rozdania, działamy impulsywnie i podbijamy kilkakrotnie stawkę. Co się dzieje? Wszyscy gracze pasują a my z dobrymi kartami „na ręce” praktycznie nic nie zyskujemy. Grając cierpliwie i mądrze osiągamy rezultaty. Trzeba wiedzieć jak zachować się w przypadku, gdy posiadamy dobre karty. Nie możemy przecież przestraszyć rywala, a chcemy wygrać z jego „stacku” jak najwięcej. Cierpliwość to element, który jest w znacznym stopniu pomocny w tym przypadku.
  4. Znajomość podstaw psychologii. Różne zagrania naszych rywali mogą świadczyć o tym, jakie karty posiadają. Wystarczy kilkukrotnie przyjrzeć się zagraniom aby wychwycić ich stałe zagrywki. W przypadku gry przy prawdziwym stole dochodzą takie elementy jak mimika zawodnika czy mowa ciała. To właśnie one mogą sprawiać, że dostrzegamy u zawodnika zdenerwowanie. Ludzie o konkretnych cechach osobowości będą się w adekwatny sposób zachowywać przy pokerowym stole, podczas gry będą również objawiać się pewne zachowania, które obserwujemy w porównywalnych sytuacjach w zwykłym życiu.
  5. Kultura osobista. Po co mi kultura osobista przy rozgrywce online? Mimo, że cecha ta nie ma bezpośredniego wpływu na wyniki pokerowe to jednak jest to czynnik bardzo ważny. Reputacja w środowisku graczy, opinia i uczciwość są cenione na równi z umiejętnościami. Pamiętajmy także, że słowo dane w rozgrywce pokerowej drugiemu zawodnikowi jest tyle warte co odpis u notariusza.

Powyżej opisałem tylko część z rzeczy, które uważam, że powinien znać każdy, rozpoczynający zabawę z pokerem. Systematycznie będę się starał pokazywać Wam jak zachowywać się przy pokerowym stoliku. Jak grać, z czym „wchodzić”, z czym podbijać. Podsumować to można jednym stwierdzeniem: nauczymy się grać tak, aby czerpać z tego przyjemność, wygrywając jednocześnie.

, , , , , , , , , , , ,

Gdzie w internecie mogę zagrać w pokera?

W dzisiejszych czasach online poker jest bardzo popularny a w internecie istnieją setki różnych witryn udostępniających grę. Polecamy 5 najlepszych naszym zdaniem pokerroomów. O tych, oraz innych pokerroomach możesz przeczytać w internecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.