Bonusy w zakładach bukmacherskich

Bonusy w zakładach bukmacherskich

Mamy XXI wiek, poziom e-gamingu na świecie jest już bardzo wysoki, coraz więcej nowych firm otwiera swoje działalności w internecie i coraz więcej z nich dostępnych jest na naszym, polskim rynku.

Osób, które mają styczność z internetowymi zakładami bukmacherskimi w naszym kraju jest kilka milionów i praktycznie każdy z nich ma jeden cel – wygrać jak najwięcej.

Nie wielu jest jednak graczy, którzy od razu, jakby z miejsca, mogą pozwolić sobie na wpłatę dużego kapitału i poważne granie. Zazwyczaj odbywa się to w ten sposób, że próbujemy albo małymi kroczkami osiągnąć pożądany kapitał, albo od razu próbujemy wygrać niewiadomo ile, grając małymi stawkami.

Istnieje jeszcze jedna możliwość. Jeśli posiadamy niewielki kapitał startowy, który możemy przeznaczyć na zakłady bukmacherskie, powiedzmy 100-300zł, to dzięki promocjom bukmacherskim mamy możliwość zwielokrotnienia tej kwoty. W tym artykule postaramy się przedstawić Wam plusy i minusy wszystkich opcji bonusowych.

Spis treści

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Praktycznie każdy szanujący się bukmacher internetowy, posiada w swojej ofercie bonusy i promocje na zakłady sportowe. Bonusy pozwalają zarówno zachęcić nowych graczy do rejestracji jak i przytrzymać ich dłużej na serwisie bukmachera. W poniższym artykule słowa bonus i promocja używam wymiennie gdyż oznaczają to samo – darmowe pieniądze na koncie gracza.

Promocje bukmacherów możemy podzielić na 2 typy:

 1. bonus startowy,
 2. bonus reload.

Bonus startowy

Bonus startowy (bonus powitalny/bonus dla nowych graczy) przyznawany jest jednorazowo przy zakładaniu konta gracza w serwisie bukmachera, bonus dopisywany jest po pierwszym depozycie pieniężnym.

Bonus reload

Bonus reload (bonus dla obecnych graczy) może być przyznawany wielokrotnie na utworzone wcześniej konto gracza. Bonus reload zazwyczaj przyznawany jest po kolejnym depozycie, aczkolwiek zdarzają się niewielkie reload bonusy bez konieczności depozytu np. z okazji urodzin gracza.

Zarówno bonusy powitalne jak i bonusy reload dzielą się na kilka rodzajów:

 1. bonus od depozytu,
 2. zakład bez ryzyka,
 3. cashback,
 4. bonus bez depozytu.

Bonus od depozytu

Chyba najpopularniejszy rodzaj bonusu bukmacherskiego, polega na tym, że wpłacona kwota pierwszego depozytu zostaje powiększona o ustalony procent. Najczęściej spotykanym bonusem jest bonus 100% więc otrzymasz drugie tyle co wpłacisz. Istnieją także bonusy w wysokości 10%, 20%, 50% od wpłacanej kwoty – są to odmiany, które polegają na dodaniu do stanu konta odpowiednio 10%, 20%, 50% wpłaconej kwoty.

Każdy bonus od depozytu posiada ustaloną górną granicę pieniędzy jakie można zdobyć np. 200 PLN, oznacza to, że opłaca się wpłacić maksymalnie 200 PLN, jeżeli wpłacisz więcej to i tak otrzymasz bonus w wysokości 200 PLN.

Bonusy posiadają zwykle kwotę minimalną, którą należy wpłacić aby bonus został aktywowany, zwykle są to bardzo niskie kwoty rzędu 10-40 PLN, depozyty mniejsze niż kwota minimalna nie kwalifikują się do przyznania bonusu. Pamiętaj, że do promocji powitalnej kwalifikuje się tylko pierwsza wpłata, więc jeżeli będzie ona niska to pozostała część bonusu nie będzie już możliwa do wykorzystania!

Przykłady aktualnych bonusów od depozytu:

 • cashback 70% aż do 120 PLN w forBET
 • bonus aż do 1500 PLN w LV BET
 • bonus 100% aż do 1000 PLN w Totolotek
 • bonus 100% aż do 510 PLN w Fortuna
 • bonus 100% aż do 500 PLN w TOTALbet

Jak widać, u jednych bukmacherów można uzyskać duży bonus procentowy (Fortuna, Milenium, ForBET) a u innych mniejszy procentowo ale większy kwotowo (ETOTO).

Bonus od depozytu zawsze wiąże się z przymusem obstawienia kilku zakładów po zdefiniowanym w regulaminie kursie np. 3 x bonus po kursie 1.50 oznacza, że w wypadku otrzymania bonusu 100 PLN musisz obstawić minimum za 300 PLN zanim zlecisz wypłatę pieniędzy. Wymóg „obrotu bonusem” to zabezpieczenie bukmachera, który liczy, że w trakcie tych kilku zakładów przegrasz pieniądze, które otrzymałeś w promocji.

Przed skorzystaniem z bonusu powitalnego należy uważnie przeczytać regulamin, np. w forBET najpierw należy obstawić po kursie 2.00 kwotę bonusu a dopiero po tym zakładzie bonus zostanie dopisany do konta.

Niektórzy bukmacherzy dodają bonus automatyczne po depozycje, ale np. należy odebrać maila i do aktywacji bonusu użyć przesłanego kodu.

Zakład bez ryzyka (freebet)

Jest to druga najpopularniejsza promocja zaraz po bonusie od depozytu, polega na tym, że bukmacher umożliwia Ci obstawienie zakładu bez ryzyka przegranej w pierwszym zakładzie. W przypadku wygranej, cała wygrana kwota zostanie przelana na Twoje konto gracza, a gdy zakład będzie przegrany to postawiona kwota zostanie zwrócona i będziesz ją mógł obstawić ponownie.

Zwrot ten zazwyczaj polega obrotowi, jaki należy dokonać, aby móc ewentualnie wypłacić pieniądze, nie zawsze bukmacherzy zwracają 100% postawionej kwoty, podobnie jak w promocjach depozytowych może to być 50%.

Przykłady aktualnych freebetów:

 • freebet 100% aż do 25 GBP w TOTALbet
 • freebet 50% aż do 150 PLN w Fortuna

Cashback

Cashback jest podobny do freebet’a aczkolwiek jest dużo bardziej opłacalny (więc i rzadszy). Od freebeta różni się tym, że w przypadku przegrania postawionego zakładu możesz wypłacić całą kwotę bez przymusu obrotu.

Obecnie na rynku bukmacherskim jedynie Totolotek oferuje cashback 100 PLN.

Bonus bez depozytu

Bonus bez depozytu polega na dodaniu na konto gracza środków bez potrzeby wcześniejszego depozytu. Jest to najlepszy bonus bukmacherski gdyż możesz obstawić nic nie ryzykując.

W zakładach bukmacherskich bardzo rzadko zdarza się bonus bez depozytu, swego czasu Milenium oferował 5 PLN, jakiś czas później ForBET 1 PLN. Obecnie żaden bukmacher nie oferuje bonusu bez depozytu.

Bonusy bukmacherskie na konkretnych przykładach

Bonus od depozytu

Totolotek Taki bonus oferowany jest m.in. przez bukmachera Totolotek. Nowi gracze mogą tutaj skorzystać z promocji 100% podwojenia pierwszej wpłaty aż do kwoty 200zł.

Bonus jaki otrzymujemy będzie gotowy do wypłaty tylko wtedy, gdy wpłaconą kwotą i bonusem ‘obrócimy’ 3 razy.

Dokonujemy więc przelewu: tutaj również może pojawić się problem, gdyż nie wszystkie metody płatności akceptują bonus. W regulaminie tego bonusu oczywiście jest wzmianka na ten temat, więc pamiętaj, że niektóre buki takie restrykcje stosują. Metodami płatności, które często nie są akceptowane to Moneybookers i Paypal, natomiast płatności kartą kredytową, przelewam bankowym prkatycznie w 100% są akceptowalne.

Po dokonaniu depozytu otrzymujemy w tym przypadku specjalny kod, który należy uaktywnić. Po dokonaniu tego, natychmiast na naszym koncie pojawi się kwota bonusowa, która podlega w/w obrotowi.

Często wielu graczy dziwi się, dlaczego nie dokonało jeszcze obrotu, skoro według ich własnych wyliczeń zagrali za odpowiednią kwotę. Bukmacherzy są jednak tak sprytni, że do obrotu otrzymanego bonusa nie wliczają kursów niskich. W wypadku bonusa Totolotek kursy niższe niż 1.50 (pojedyncze zdarzenie) nie są wliczane do obrotu!

Nie mniej jednak bonus oferowany przez Totolotek to w tej chwili jedna z najwyższych propozycji rynkowych i wszystkim ją polecamy.

Zakład bez ryzyka (freebet)

TOTALbet Taki bonus oferuje nam m.in. TOTALbet. Oferta tego bukmachera dla nowych graczy przygotowała tzw. ‘zakład bez ryzyka’. Oznacza to, że nasz pierwszy zakład jaki zagramy nie obarczony jest ryzykiem porażki.

Jak to rozumieć? Dokonujemy depozytu na nasze konto gracza, stawiamy pierwszy zakład – jeśli zakład okaże się wygrany – pieniądze dopisane zostaną do naszego konta bez żadnych haczyków.

Jeśli natomiast nasz pierwszy zakład będzie przegrany, nie musimy się zbytnio martwić. TOTALbet zwróci nam stawkę pierwszego zakładu aż do kwoty 25 funtów! Takie zakłady przez wielu nazywane są FREEBET’ami.

Jakie są haczyki tego bonusa? Na pewno należy zwrócić uwagę na to, że aby w przypadku przegranej pieniądze zostały zwrócone, należy postawić zakład trójdrożny (1X2). Odpadają więc zakłady tenisowe czy handicapy, których kursy możemy wybierać tylko dwójdrożnie. Warunek ten nie dotyczy kuponów akumulowanych.

Tak jak wspomniałem wcześniej bukmacherzy nie uwzględniają wszystkich metod płatności przy bonusach. Podobnie jest w przypadku TOTALbet’a, który wyłączył Moneybookers z tej promocji. Pamiętajmy także, że wypłata zwrotu może być może być dokonana TYLKO na to samo konto lub kartę płatniczą, z których dokonano depozytu. Konto lub karta muszą być własnością gracza.

Bonus bez depozytu

W chwili obecnej żaden bukmacher nie oferuje bonusu bez depozytu dla nowych graczy, istnieją jednak promocje urodzinowe: w takim przypadku w dniu naszych urodzin bukmacher wysyła nam e-mail, w którym zawarty jest tzw. voucher, który uprawnia nas do otrzymaniu kilku złotych czy euro (przykład Etoto). Inni bukmacherzy w przypadku dłuższego rozstaju z ich firmą proponują darmowe pieniądze na powrót do gry. W takich przypadkach zawsze warto próbować bo może okazać się, że z darmowych 5 euro wygramy np. 100.

W prawdzie nie jest to powalająca kwota, ale weźmy pod uwagę fakt, że nikt nie da nam pieniędzy za darmo. Promocja ta jest niezwykle prosta i polega na dopisaniu pieniędzy całkowicie bezpłatnie.

Podsumowanie

Bonusów powitalnych u bukmacherów internetowych jest bez liku. Przed wyborem należy przeczytać regulamin promocji oraz opinie o bukmacherze.

Nie daj się nabierać na haczyki oferowane przez niektóre firmy bukmacherskie i bądź świadomy o wymaganym obrocie i restrykcjach podczas depozytów, które wyłączają niektóre metody płatności.

Jeśli nauczysz się wyłapywać niuansy ofert bukmacherskich, to będziesz na idealnej dordze do stania się ‘bonus hunterm’, czego Tobie i sobie życzymy.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

, , , , , , , , ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Bonusy w zakładach bukmacherskich"

 1. dreamerjoue, czwartek, 22 lis 2012 22:48 

  nieprawda w dobet jest 10 euro na dzień dobry bez depozytu


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.