Hierarchia układów kart w pokerze

Hierarchia układów kart w pokerze

Rozdanie pokerowe możemy wygrać na dwa sposoby, zwycięsko wychodzimy bowiem jeśli pozostaniemy jedynymi przy stole (rezygnacja z dalszej gry innych uczestników – pas, fold), lub poprzez show down a więc prezentacje kart, jakie posiadają uczestnicy. Gracz, którego układ kart jest najsilniejszy wygrywa rozdanie.

Poniżej przedstawiam układy kard od najmocniejszego do najsłabszego.

karta
karta
karta
karta
karta

Straight FlushPoker – jest to układ 5 kolejnych kart w tym samym kolorze. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada takie zestawienie, wygrywa ten, którego układ zaczyna się od wyższej karty. Najwyższym możliwym pokerem w tym przypadku jest Royal Straight Flush a więc Poker królewski, zaczynający się od asa.

karta
karta
karta
karta
karta

Four of a kindKareta – układ 4 kart jednakowej wartości np: cztery damy, cztery walety. Oczywiście cztery damy biją cztery walety. Jeśli zdarzy się, że dwóch graczy ma identyczną karetę, o zwycięstwie w rozgrywce decyduje tzw. kicker – piąta karta w rozdaniu.

karta
karta
karta
karta
karta

Full houseFul – zestawienie, które łączy ze sobą 3 karty o jednej wartości oraz parę kart o wartości drugiej. Jeśli dwóch graczy ma fula, wygrywa ten, który ma silniejszą trójkę. Jeśli trójki są identyczne, patrzymy na wysokość pary. Jeśli i ona jest taka sama mamy remis.

karta
karta
karta
karta
karta

FlushKolor – zestawienie pięciu dowolnych kart jednego koloru. Kiedy dwóch graczy ma kolor, wygrywa ten który ma najwyższą kartę w układzie.

karta
karta
karta
karta
karta

StraightStrit – Układ 5 kolejnych kart nie będących w jednym kolorze. Najsilniejszym stritem jest strit kończący się od asa. Warto pamiętać, że strit może kończyć najsilniejszy układ (10-J-Q-K-A) lub rozpoczynać, ten teoretycznie najsłabszy (A-2-3-4-5).

karta
karta
karta
karta
karta

Three of a kindTrójka – trzy karty o jednej wartości, np. króli czy siódemek. W przypadku takiej samej trójki wśród graczy, o zwycięstwie decyduje czwarta karta, jeśli jest taka sama – piąta.

karta
karta
karta
karta
karta

Two pairsDwie pary – Jeśli dwóch graczy ma dwie pary, wygrywa ten którego pary mają wyższą wartość. W przypadku takich samych par decyduje piąta karta, kicker.

karta
karta
karta
karta
karta

One pairJedna para – są to 2 karty takiej samej wartości. W przypadku identycznej pary, zwycięża ten gracz, który posiada najwyższą kartę z pozostałych na ręce kard.

karta
karta
karta
karta
karta

High cardWysoka karta – gdy zdarzy się, że nie posiadamy żadnego z powyższych układów, o zwycięstwie decyduje najwyższa karta. Kiedy przeciwnik również ma Wysoką Kartę o rozstrzygnięciu decydują kolejne najwyższe na ręce karty.

Kicker – karta, która decyduje o rozstrzygnięciu w przypadku gdy gracze posiadają identyczny układ kard. Z pojęciem tym mamy do czynienia jeśli posiadamy karetę, trójkę, dwie pary parę oraz wysoką kartę.

Poker

, , , , , , , , ,

Spodobał Ci się zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Hierarchia układów kart w pokerze"

  1. Paweł, środa, 2 lis 2016 18:22 

    dwa razy taki byk. najpierw jest kart a potem na koniec „kard” …


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.