Historia pokera

Historia pokera

Poker – krótkie wprowadzenie

Poker jest z pewnością najbardziej popularną grą w karty, jego historia jest wielowarstwowa tak jak liczba odmian gry.

Przez ponad 1000 lat poker był kształtowany przez wiele okresów w historii. Początek przypisuje się Dynastii Sung, żyjącej w X w. Chinach. Inni upatrują początków pokera w XVI wiecznej Persji oraz grze „As Nas”. Z czasem wprowadzano zmiany jednak koncepcja gry opartej na strategii, znajomości kart oraz psychologi zawsze pozostała bez zmian.

Różne oceny na temat powstania Pokera prowadzą do chińskiego Domino z 9 wieku, lecz szersza teoria wskazuje na źródła perskie: gra „Nas” była dla pięciu graczy i stosowała pięć kolorów i potrzebowała specjalnych kart do grania.

Późniejsza europejska odmiana tej gry weszła do Francji pod nazwą „Poque” i w ramach kolonizacji otarła do Nowego Orleanu. Stamtąd gra pociągnęła na platformach, powozach i parowcami na północ i na zachód i była grana w Saloon’ach, obozach i rowach strzeleckich i odbijała się na całym sposobie życia.

Dzisiaj Poker jest regulowany przez wiele przepisów a dawne Saloon’y stały się nowoczesnymi Kasynami. W świecie ma ona więcej odmian niż inne gry a laicy pokerowi znają określenia takie jak „blefować” lub „twarz pokerowa”.

Niezależnie od tego, czy grasz dla przyjemności czy dla pieniędzy – napięcie, taktyka i wojna nerwów związana z rozstrzygnięciem końcowym zawsze ludzi fascynują.

Poker Online

Poker online ma oczywiście dużo krótszą historię niż jego tradycyjny oryginał. Pierwsze pokerroomy pojawiły się w połowie lat 90-tych, ale prawdziwy boom tej gry nastąpił na przełomie wieku, gdy szeroko rozpowszechniły się internetowe formy płatności.

Dzisiaj gra online w pokera jest bardzo popularna, powstaje coraz więcej pokerromów, które organizują coraz to większe turnieje imprezy. Wraz z popularyzacją pokera powstają pokerowe nieśmiertelne historie osiągnięć. Jednym z nich jest zwycięstwo nieznanego wcześniej gracza – Chrisa Moneymakera w Światowej Serii Pokera i zgarnięcie puli 2.5 miliona dolarów. Takie osoby są współodpowiedzialne za boom i fascynację, którą ta gra wytwarza.

Poker

, , , , , , , ,

Spodobał Ci się zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Historia pokera"

  1. Przemek, czwartek, 5 sty 2012 10:30 

    Hej czy sa jakies bonus bez depozytu – oprócz pokerstrategy


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.