Historia zakładów bukmacherskich

Historia zakładów bukmacherskich

Zakłady sportowe towarzyszą niemal wszystkim rozgrywkom sportowym na całym świecie od wielu wieków.

Ludzkość od niepamiętnych czasów interesowała się hazardem i ryzykiem już w starożytności zakładanie się było bardzo popularną rozrywką. Obstawianie odbywało się między innymi podczas walk gladiatorów czy wyścigów rydwanów.

W chwili obecnej te ostatnie zostały zastąpione przez wyścigi konne, natomiast walki gladiatorów przez mało krwawe sporty walki np. boks. Doszły setki nowych sportów i rodzajów zakładów, pozostała natomiast prosta, niezmieniona od wieków zasada – „typujesz dobrze wygrywasz pieniądze, typujesz źle to przegrywasz”.

Obstawianie zakładów sportowych na przestrzeni lat nie utraciło na atrakcyjności. Nie ma prawdopodobnie osoby na świecie, która chociaż raz nie próbowała się zakładać w ten czy inny sposób.

Pośrednikiem przyjmującym zakłady sportowe są bukmacherzy. To właśnie dzięki nim mamy możliwość zakładania się. Bukmacherzy naziemni oraz internetowi to w dobie XXI najlepsi prośrednicy, dzięki którym mamy możliwość próby przewidzenia praktycznie dowolnego zdarzenia sportowego czy rozrywkowego.

Historia zakładów bukmacherskich jest bardzo długa, zaczęła się, jak wcześniej wspomniałem, już w starożytności, jednak dopiero na początku bo w XIX wieku zyskały dużą popularność.

W dziewiętnastym wieku rozpoczeło się przyjmowanie zakładów sportowych w Wielkiej Brytanii. Miało to miejsce dokładnie w 1888 roku i odbywało się z pominięciem bukmacherów. Zakłady te odbywały się nieformalnie pomiędzy kibicami piłkarskimi. W tym roku właśnie został rozegrany pierwszy sezon piłki nożnej w Anglii. Następnie zakłady były przyjmowane przez dziennikarzy i pojawiły się zorganizowane formy zakładów w gazetach. Dziennikarz, wraz ze swoimi ekspertami ustalali kursy i to właśnie oni spełniali funkcję dzisiejszych firm bukmacherskich.

W niesamowitym tempie zakłady te zyskały ogromną popularność i zostały przeniesione na inne dyscypliny sportowe. Można było typować wyniki tenisa ziemnego czy wyścigów konnych.

Na początku lat 30 dwudziestego wieku nastąpił bum bukmacherski. Zaczęły powstawać profesjonalne firmy bukmacherskie zajmujące się zarówno przyjmowaniem zakładów jak i wystawianiem na nie kursów.

Pierwszy punkt bukmacherski z prawdziwego zdarzenia założył John Moores w niewielkiem biurze na przedmieściach Londynu w 1922 roku. Jego kapitał był śmieszny, jak na dzisiejsze czasy, bo wynosił 150 funtów.

Od tej pory firmy bukmacherskie zaczęły powstawać na całym świece jak grzyby po deszczu. Kolejnych krajach rozpoczęło się masowe zawieranie zakładów w punktach bukmacherskich. Wszystko to działo się w naziemnych placówkach bukmacherskich, które to posiadały coraz więcej punktów przyjmowania zakładów.

Wraz z rozwojem internetu branża bukmacherska zyskała doskonałe miejsce do ekspansji i rozwoju. Rozpoczęło się przyjmowanie zakładów sportowych w globalnej sieci World Wide Web. Pierwszy zakład został przyjęty przy pomocy internetu w 1972 roku. Miało to miejsce w Kanadzie. Później było już tylko lepiej. W przeciągu kilkudziesięciu lat powstały setki firm bukmacherskich, a zakłady bukmacherskie stały się wielkim biznesem, który przyciągał coraz więcej graczy na całym świecie.

Aby przyciągnąć graczy bukmacherzy zaczęli prześcigać się w różnego rodzaju bonusach, promocjach czy darmowych eventach. W obecnej chwili trudno zliczyć wszystkie serwisy internetowe, które przyjmują zakłady.

Dzięki nowoczesnym technikom i wynalezieniu internetu użytkownicy zyskali możliwość obstawienia wybranego zakładu bez wychodzenia z domu 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W XXI wieku serwisy bukmacherskie nie tylko umożliwiają nam obstawianie, ale dają nam również możliwość obserwowania i obstawiania zdarzeń na żywo, dostęp do ogromnej liczby statystyk sportowych a także oferują grę w pokera oraz całą masę gier kasynowych.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

, , , , ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.