Jak wybrać legalnego bukmachera?

Przed rozpoczęciem przygody z zakładami bukmacherskimi trzeba wybrać odpowiedniego bukmachera, z którego oferty będziemy korzystać. Czym kierować się w trakcie procesu wyboru firmy bukmacherskiej? Przedstawiamy najważniejsze aspekty, jakie trzeba mieć na uwadze w trakcie poszukiwać bukmachera.

Spis treści

Tylko legalni bukmacherzy

Od 2017 roku w polskim prawie nastąpiła bardzo duża zmiana w ustawie hazardowym. Zgodnie w ówczesnymi raportami Ministerstwa Finansów, ponad połowa obrotów na rynku bukmacherskim należała do tzw. szarej strefy, czyli zagranicznych firm, które nie odprowadzały podatku do Skarbu Państwa. Restrykcyjna ustawa z 1 kwietnia 2017 roku całkowicie zmieniła oblicze polskiego rynku bukmacherskiego.

Aby legalnie świadczyć usługi przyjmowania zakładów wzajemnych, trzeba posiadać licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Proces aplikacyjny jest bardzo surowy i trzeba spełniać szereg norm, aby uzyskać pozwolenie. Aktualna lista legalnych bukmacherów wygląda następująco:

 • Totolotek – zezwolenie AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna  – zezwolenie  SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV BET – zezwolenie PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium – zezwolenie SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto – zezwolenie AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET – zezwolenie PS4.6831.10.2016;
 • STS – zezwolenie SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet – zezwolenie PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet – zezwolenie PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk – zezwolenie PS4.6831.26.2017;
 • BetFan – zezwolenie PS4.6831.3.2018;
 • Betclic – zezwolenie PS4.6831.11.2017;
 • eWinner – zezwolenie PS4.6831.29.2017.

Niestety cały czas można natknąć się na strony nielegalnych bukmacherów. Zagraniczne firmy mimo blokady znajdują sposoby na jej obejście, stosują serwerowe oprogramowanie VPN lub korzystają z innych trików, dzięki którym istnieją na „polskim internecie”. Korzystanie z usług firm z tak zwanej szarej strefy jest kategorycznie zabronione i wiąże się z ogromnym ryzykiem. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że taki bukmacher nigdy nie wypłaci należnych pieniędzy i zablokuje wpłacony depozyt. Gra u nielegalnego bukmacher jest równoznaczna z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Opinie innych graczy

Środowisko bukmacherskie to przede wszystkim jedna, wielka społeczność obstawiających. Typerzy wymieniają się między sobą typami, ale również recenzują poszczególnych bukmacherów i wystawiają im opinię świadczonych usług. Przed wyborem bukmachera warto odwiedzić fora graczy bukmacherskich lub grupy w mediach społecznościowych i poczytać opinie o bukmacherach.

Bonusy i promocje

Pakiety bonusów powitalnych to najbardziej kusząca opcja dla nowych graczy. Firmy bukmacherskie w zamian za założenie konta oferuję bonusy na start zależne od pierwszego depozytu. Dla przykładu bukmacher forBet oferuje na start pakiet o łącznej wartości 2350 złotych! Ten sam bukmacher oferuje grę bez odprowadzania podatku przez pierwsze dwa tygodnie od momentu założenia i zweryfikowania konta.

Popularnym jest również pierwszy zakład bez ryzyka. Jeśli pierwszy kupon zakończy się niepowodzeniem, bukmacher zwraca 100% wartości stawki na saldo gracza. W bonusach są także FREEBETY, czyli darmowe zakłady. Niektóre nie wymagają nawet pierwszego depozytu.

Niekiedy do przyznania bonusu potrzebny jest kod promocyjny, który upoważnia do odbioru pakietu powitalnego. Lista z kodami promocyjnymi znajduje się w TYM MIEJSCU.

Bukmacherzy organizują również promocje dla stałych klientów. Warto sprawdzić, czy wybrana firma cyklicznie organizuje takie promocje i oferuje bonusy np. dla poszczególnego wydarzenia sportowego. Pozwala to na zarobienie większej ilości pieniędzy.

Konkurencyjność kursów

Kursy bukmacherskie są tworzone przez analityków, inaczej nazywanymi także jako „oddsmakerzy”. Opierają się one na matematycznej analizie prawdopodobieństwa oraz wiedzy sportowej, jaką posiada osoba tworząca ofertę kursową. Oznacza to, że kursy nie są jednolite u wszystkich bukmacherzy i może zdarzyć się, że niektóre firmy mogą mieć podwyższone wartości na konkretne wydarzenia sportowe, niż konkurencja.

W internecie dostępne są porównywarki kursowe, które wykazują kursy wszystkich legalnych bukmacherów. Zasada jest prosta, im większe kursy oferuje legalny bukmacher, tym wygrane również będą wyższe. Niektóre firmy stosują pewnego rodzaju „boost”, który podwyższa kursy przy konkretnym wydarzeniu sportowym.

Metody wpłat i wypłat

To również jedna z priorytetowych kwestii w trakcie przyznawania licencji. Ministerstwo skrupulatnie bada, czy bukmacher jest wypłacalny i nie będzie stwarzał problemów pod kątem finansowym. 

Błyskawiczne wpłaty to już standard. Nie trzeba już wpłacać depozytu za pośrednictwem tradycyjnych przelewów i oczekiwać na środki nawet dwa dni robocze. Czasy się zmieniają i system bankowości online pozwala na szybkie dokonywanie wpłat. W ciągu kilkunastu sekund od zlecenia błyskawicznego przelewu pieniądze są już na koncie gracza.

Niektóre firmy bukmacherskie takie jak STS mają w swojej ofercie funkcję błyskawicznych wypłat, po których pieniądze wypłacane z salda konta znajdują się na rachunku bankowym po kwadransie.

Wygląd strony i jej funkcjonalność

Wygląd strony może być kluczem w kontekście wyboru bukmachera. To właśnie tam będziemy zawierać zakłady i przeczesywać dziesiątki, jak nie setki ofert kursowych. Strony bukmacherów są różne: mają nietypowe układy, kolory i posiadają różne funkcje. Przed wyborem warto wejść na stronę każdego z nich i wybrać tę pasującą pod własne przekonania. Pod kątem funkcjonalności strony są do siebie dość zbliżone, jednak występują pewnie niuanse, które mogą zaważyć o wyborze. Jest to na przykład opcja wyszukiwania zakładów, segregowania ofert kursowych czy sama dostępność kursowa.

Aplikacja mobilna

Aplikacje mobilne to już praktycznie standard. Niemal każdy bukmacher w swojej ofercie ma oprogramowanie na urządzenia mobilne.  Pozwala ono na obstawienia spotkań poprzez smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne. Takie rozwiązanie zwiększa komfort obstawiania i pozwala na rozrywkę nawet będąc poza domem.

Niektórzy bukmacherzy zachęcając do korzystania ze swojej aplikacji mobilnej oferują specjalne bonusy. Najczęściej są to dodatkowe kwoty od depozytu lub darmowe zakłady.

Obsługa klienta

Obsługa klientów jest jednym z wytycznych w trakcie procesu licencyjnego u Ministerstwa Finansów. Urząd pilnuje, aby klienci mieli zapewniony stały dostęp kontaktu z bukmacherem i odpowiedzi były przekazywane bardzo szybko i w sposób rzetelny. Najszybszą forma kontaktu jest „czat na żywo”. W trakcie wyboru bukmachera trzeba sprawdzić, czy opcja ta jest dostępna na stronie głównej. To bardzo pomocne narzędzie, które pozwoli na błyskawiczny kontakt z agentem i rozwiązanie sprawy. Istnieje także opcja kontaktu mailowego i telefonicznego.

Podsumowanie

Z roku na rok stawka legalnych bukmacherów rośnie, co przystwarza problemów w trakcie wyboru odpowiedniej firmy. Kierując się powyższymi wskazówkami wybór z pewnością będzie o wiele łatwiejszy. Najważniejszą kwestia jest legalność bukmachera, wybór firmy z licencją wydaną przez Ministerstwo Finansów uchroni przed przykrymi problemami prawnymi i pozwoli na legalną rozrywkę. Resta jest zależna tylko i wyłącznie od preferencji graczy. Polski rynek bukmacherów jest różnorodny – każdy znajdzie coś dla siebie!

Betclic zakłady bukmacherskie, Betfan zakłady bukmacherskie, eTOTO zakłady bukmacherskie, eWinner zakłady bukmacherskie, forBET zakłady bukmacherskie, Fortuna zakłady bukmacherskie, Legalni bukmacherzy, LV BET zakłady bukmacherskie, PZBUK zakłady bukmacherskie, STS zakłady bukmacherskie, Superbet zakłady bukmacherskie, TOTALbet zakłady bukmacherskie, Totolotek zakłady bukmacherskie

, , , , , , ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.