Jak wypracować idealny system gry u bukmachera?

Jak wypracować idealny system gry u bukmachera?

Praktycznie każda osoba, czynnie grająca w zakładach bukmacherskich pragnie kilku podstawowych rzeczy:

W tym momencie pojawiają się schody… jak mogę to osiągnąć? Bardzo trudno bowiem znaleźć idealną receptę na skuteczną grę w zakładach bukmacherskich.

Dobra i skuteczna gra u bukmachera to wypadkowa wielu elementów, które składają się na żądaną całość, stanowiącą „idealny” system gry. Idealnych systemów, jak wszyscy wiemy, nie ma. Jakie czynniki wpływają na wybór odpowiedniej metody gry? Pokrótce postaram się je zobrazować.

Zacznijmy jednak od podstaw. Co kryje się pod pojęciem „system”? Najprościej rzecz ujmując jest to praktycznie każdy zbiór reguł postępowania podczas typowania. Nawet jeśli uważamy, że nie posiadamy określonego systemu gry, to zawsze podlegamy pewnym schematom działania. Może odbywać się to w większym lub mniejszym stopniu. Co posłużyć tutaj może za przykład? Typowanie jednakowej ilości spotkań na wielu kuponach, określona dyscyplina sportowa czy rodzaj zdarzenia przez nas wybranego.

Jeśli chcemy być bardziej efektywni w naszym typowaniu konieczne jest ustalenie możliwie najbardziej skutecznego systemu gry, który zmaksymalizuje nasze zyski, minimalizując jednocześnie straty.

Podstawowym pytaniem sprawdzającym czy Twój system jest dobry jest to „czy w dłuższym okresie gry osiągasz pożądane rezultaty, czy Twoje typy przynoszą korzystny bilans, czy jesteś na plus?” Bez kozery powiem, że co najmniej 80% z osób, które czytają ten artykuł, jest niestety pod kreską.

Pamiętajmy, że przed określeniem odpowiedniego sytemu gry, który ma nam zapewnić notabene sukces, konieczna jest odpowiedź na wyżej postawione pytanie o ewentualnych dochodach z bukmacherki. Niestety wielu graczy nie potrafi zrobić rachunku sumienia i szczerze odpowiedzieć na to pytanie. Najczęstsza odpowiedź w takich przypadkach to po prostu „nie wiem”. Nie jest to jednak szczera odpowiedź, gdyż zapewne wielu z Was dokłada do tego interesu. Dlatego konieczna jest szczera odpowiedź, bo to ona pozwoli nam wyciągać poprawne wnioski, które mogą skorygować naszą grę.

Jeśli nasze poczynania w zakładach sportowych przynoszą nam zyski to jesteśmy na wygranej pozycji. Sytuacja taka jednak, ma miejsce dość rzadko. Z drugiej strony, co zdarza się niestety częściej, jeżeli przegrywamy, to konieczne jest zweryfikowanie naszej postawy, aby odwrócić sytuacje na naszą korzyść.

Spis treści

Wyciąganie wniosków z porażek

Każdy typer bukmacherski z kolejnej porażki powinien wyciągnąć wnioski. Zapisać co zrobił źle, co za szybko, co było złe w analizie spotkania. Jeśli porażkę będziemy traktować jak coś naturalnego, to nie wniesie ona do naszego działania żadnej wartości i ponownie popełnimy kolejny błąd.

Nie da się ustalić odpowiedniego systemu gry bez wyeliminowania najpoważniejszych błędów jakie towarzyszą naszej grze. Gdy uznamy, że porażki przytrafiają się nam znacznie częściej niż wygrane, nie bójmy się zadać sobie pytania: dlaczego?

Dyscyplina i bycie elastycznym

Podczas wypracowywania odpowiedniego system gry, który będzie najlepszy dla nas, konieczne jest abyśmy z jednej strony trzymali dyscyplinę, z drugiej strony jednak musimy pamiętać o elastyczności, która nie powinna nas ograniczać do typowania jednej dyscypliny sportu. Są to dwie kwestie niewykluczające się, wręcz przeciwnie.

Dyscyplina polega na przestrzeganiu zasad, które sobie ustaliliśmy, tylko wtedy gdy wybrany przez nas system ma sens podczas nie łamania zasad jakie sobie wcześniej ustaliliśmy. Idealnych metod gry nie ma, najbardziej skuteczne są te, które mają najmniej wad. Jeśli więc zauważymy błąd w przyjętych przez nas założeniach, z marszu musimy go skorygować i się go wyzbyć.

Skuteczność typowanych przez nas zdarzeń

Jest to podstawowa sprawa przy wyborze czy próbie wyboru najlepszego systemy gry, dostosowanego do naszych potrzeb. Bardzo często o tym zapominamy. Nie prowadzimy statystyk skuteczności typów, które czarno na białym obrazują nam, że postępujemy źle, że nasze typy są słabe i procent skuteczności jest marny. Jest to karygodny błąd, ponieważ właśnie w statystykach znajdują się bardzo cenne informacje.

Skuteczność obliczamy w bardzo prosty sposób – odejmujemy od postawionych kwot te, które wygraliśmy. Jeśli zaważymy, że tracimy na tym interesie, to konieczne jest wyciągnięcie wniosków i zmiana reguł naszej dotychczasowej gry. Z kolei gdy nasze typy przynoszą zyski, to powinniśmy się zastanowić w jaki sposób je zwiększyć i na jakich elementach się skoncentrować aby doprowadzić nasz system do perfekcji.

Kapitał

Jeżeli nasza gra opiera się tylko i wyłącznie na zabawie i emocjach z grą związanych, to pojecie kapitału nie odgrywa tutaj praktycznie żadnej roli. Jeśli jednak naszym celem jest jak najczęstsze wygrywania i osiąganie regularnych zysków, to nasz budżet staje się niezwykle istotny.

Przy poprawnym ustaleniu systemu gry, konieczne jest odniesienie się do naszego kapitału – bankroll’a. Musimy określić, jaką ilość pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na grę. Zarządzanie kapitałem jest bardzo ważnym elementem w obstawianiu, niestety gracze często o tym zapominają.

Niektóre systemy wymagają sporego nakładu pieniędzy, tak więc musimy wiedzieć w co się pakujemy. Mowa tutaj np. o progresji, w która trzeba włożyć spora gotówkę, pamiętajmy więc, że czynnik pieniądza jest istotny w doborze najlepszego systemu gry.

Wiedza i informacje

Systemy opierają się na typach. Każdy typ jednak powinien być oparty na posiadanej wiedzy o danym meczu i informacjach, które pomagają nam skuteczniej wybierać zdarzenia. Dobierając typy do danego systemu opierajmy się na konkretnej analizie i pozyskanych informacjach.

Jeżeli mamy dostateczna wiedzę odnośnie konkretnej dyscypliny sportowej, to możemy się spodziewać, że wybrane przez nas typy będą miały solidne podstawy do tego, aby nasz typ okazał się właściwy. Konieczne jest zatem aby typy oparte były na solidnych fundamentach zbudowanych z dobrego materiału – wiedzy i informacji.

O cierpliwości wspominać nie muszę. Nie ma nic w ciągu doby. Każdy, nawet najlepszy system przynosi zyski w dłuższym okresie czasu, i rezultatów nie można się spodziewać z dnia na dzień. Kazdy, nawet ten mniej doświadczony gracz, powinien o tym wiedzieć i brać to pod uwagę. Pamiętajmy, że osiąganie regularnych zysków nie jest prostym zadaniem i wymaga bardzo dużego nakładu pracy, sporej wiedzy oraz, wspomnianej wyżej, cierpliwości, która pomoże nam osiągnąć zamierzony cel.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

, , , , , ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

3 komentarze wpisu "Jak wypracować idealny system gry u bukmachera?"

  1. dariusz, środa, 17 mar 2010 16:39 

    Witam.Gram u bukmacherów jakiś czas i nie polecam grania kazdych volubetów tylko dlatego że to pomyłka buka i ponoć zawyżony kurs.Dla jednych kurs (buka) na dany mecz będzie volubetem dla innych kursem zaniżonym.Nie ma czegoś takiego jak volubet.A przegrać na zawyżonym czy zaniżonym kursie to żadna różnica.Polecam grać single lub akumulatory 2-meczowe z opcją 1x, lub remis nie ma zakładu. Aha. Ja każdego miesiąca jestem ok 700 -1100zł do przodu a to mi starcza na spłate rat w banku i oto chodzi

  2. Andrzej, czwartek, 7 mar 2013 12:55 

    Cześć Dariusz sam chciał bym rozpocząć grę w bukmacherach, w necie jest dużo podstaw i informacji ale skoro jesteś skuteczny w takich kwotach w to może obrazowo dwa zdania w kwestii jak i co najlepiej obstawiać, z góry dzięki

  3. andrzej, piątek, 18 kwi 2014 13:57 

    najlepiej wez którys z systemów ebiego 8 to ama kaszanka npewno przegrasz lub mozesz wygrac polowe z tego co wsadzisz -takie na necie i tyko takie oferuja znawcy podstawiani przez buków -porzzadne i skuteczne systemy byly kiedys w starym totalizatorze sportowym ,bloki ,rozpisy ,teraz szama kaszanka i to sie nie nadaje – wybierz sobie 3-4 mecze w krórych graja bramkostrzelne druzyny i postaw na +1,5 gola -postawisz 100 -wygrasz 200 -powodzenia endriu


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (1 głosów, ocena: 5,00)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.