Zakłady bukmacherskie w internecie od A do Z

Zakłady bukmacherskie w internecie od A do Z

Na początku swojej przygody z zakładami sportowymi musisz otworzyć konto u bukmachera internetowego.

Już na starcie warto abyś zastanowił się, jakie dyscypliny sportowe chcesz typować, na jakich rodzajach zakładów będziesz skupiał największą uwagę i czy będziesz obstawiał rozstrzygnięcia wydarzeń sportowych w trakcie ich trwania, a więc tzw. zakłady live.

Jest to o tyle istotne, że oferta każdego bukmachera jest nieco inna zarówno pod względem wysokości kursów na poszczególne rodzaje zakładów, dyscypliny sportowe, a także ze względu na ilość zakładów oferowanych przez danego bukmachera na spotkanie.

Nie mniej ważne jest, aby firma bukmacherska, w której otworzysz konto, była solidna i godna zaufania, dlatego warto wybrać bukmachera sprawdzonego o określonej renomie, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo Twoich środków finansowych. W tym celu warto zajrzeć do listy polecanych bukmacherów. Jeżeli nie masz pewności co do bukmachera, który działa na rynku od niedawna, lepiej abyś nie wpłacał do niego większych sum pieniędzy.

Spis treści

Rejestracja i weryfikacja konta

Po tym gdy dokonałeś już wyboru właściwego bukmachera, aby zacząć grać musisz przejść przez procedurę rejestracji i otworzyć w nim konto. Jest to czynność wymagająca zazwyczaj dosłownie kilku minut, polegająca na podaniu najważniejszych danych osobowych. Niezależnie od firmy, którą wybrałeś, bardzo prawdopodobne jest, że konieczna będzie weryfikacja Twoich danych osobowych. Przedstawiciel firmy oferującej zakłady może zażądać przesłania skanu jednego z dokumentów osobistych, zazwyczaj w takiej sytuacji wystarcza dowód osobisty.

Weryfikacja może być konieczna już po rejestracji, jednak zdecydowana większość firm dokonuje jej w momencie pierwszej wypłaty środków finansowych z Twojego konta. Weryfikacja danych osobowych często jest krytykowana przez wielu graczy, jednak w praktyce pozwala ona na uzyskanie większego bezpieczeństwa (nikt inny nie dokona wypłaty z Twojego konta).

Podczas procedury rejestracji otrzymasz numer ID lub też będziesz miał możliwość wyboru loginu, dzięki temu będziesz mógł być zidentyfikowany wśród wielu użytkowników danej firmy. Unikalny login lub numer ID będą również pomocne w kontaktach z supportem firmy. Należy również wspomnieć, że rejestracja w każdej firmie bukmacherskiej jest darmowa. Również w każdej chwili, jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz zamknąć konto bez żadnych problemów.

Wpłaty i wypłaty

Po tym jak dokonałeś wyboru bukmachera i otworzyłeś konto, najwyższa pora aby dokonać pierwszej wpłaty. Jest tutaj kilka możliwości, z których możesz skorzystać, aby zasilić stan swojego konta i móc rozpocząć grę. Przede wszystkim musisz posiadać konto w banku. Nie ma większego znaczenia, jaki to będzie bank, ponieważ praktycznie każda z firm bukmacherskich wypłaca środki finansowe na kilka dostępnych w Polsce banków. Jeżeli chodzi o dokonanie depozytu, to jedną z metod wpłaty jest przelew bankowy, ale niestety musisz wówczas poczekać kilka dni roboczych, aż określona kwota, którą zdecydowałeś się wpłacić, zostanie zaksięgowana na Twoim koncie i będzie mogła zostać użyta do gry.

Jest kilka sposobów, które są zdecydowanie częściej wykorzystywane i pozwolą na zwiększenie stanu Twojego konta w sposób natychmiastowy. Masz więc tutaj do wyboru kilka metod akceptowanych przez praktycznie każdą firmę bukmacherską działającą na rynku, czyli wpłata za pomocą karty kredytowej, Moneybookers (Skrill), Paypal czy NETeller. Zarówno Moneybookers, Paypal jak i NETeller to rodzaje portfeli internetowych pozwalające na dokonywanie płatności online. Wpłata przy wykorzystaniu tych metod zajmuje dosłownie chwilę, a pozwala na natychmiastowe zasilenie stanu Twojego konta. Natomiast jeżeli chodzi o wypłatę, możesz jej dokonać w taki sam sposób w jaki złożyłeś depozyt, a także możesz wypłacić środki finansowe bezpośrednio na konto bankowe. Więcej o możliwościach wpłat i wypłat do bukmacherów przeczytasz w artykule „Metody płatności w serwisach bukmacherskich„.

Solidny bonus od pierwszej wpłaty to podstawa!

Przy dokonywaniu pierwszego depozytu warto abyś pamiętał o promocjach od pierwszego depozytu. Praktycznie każda firma bukmacherska zaoferuje Ci zwiększenie depozytu o pewną kwotą, może to być 100% albo 50% Twojej pierwszej wpłaty do pewnej ustalonej kwoty np. 100 zł czy 200 zł.

Jednak, aby dokonać wypłaty po skorzystaniu z promocji, będziesz musiał postawić pewną określoną kwotę, która pozwoli Ci spełnić warunki promocji. Warto pamiętać, że każda firma ma zazwyczaj w tej kwestii inne wymagania. W związku z tym może być tak, że wystarczy iż dokonasz jednokrotnego obrotu wartości depozytu i kwoty przyznanej w promocji od depozytu, a być może będziesz musiał obrócić tą kwotą kilkukrotnie. Z ciekawszych promocji dla nowych użytkowników godnych polecenia warto odnotować kilka sprawdzonych i od dłuższego czasu niezmiennych.

W Totolotek możesz liczyć na 100% bonus od pierwszego depozytu do kwoty 200 zł. Fortuna oferuje z kolei 100% od pierwszego depozytu do kwoty 350 zł. W forBET jest to 100% od pierwszego depozytu do kwoty 100 zł.

Oprócz promocji od depozytu możesz również spotkać się z możliwością wykorzystania freebet’a. Jest to darmowy zakład w wysokości Twojego ostatniego zakładu, przy czym w przypadku wygranej na Twoje konto powędruje jedynie wygrana pomniejszona o stawkę zawartego zakładu.

Najciekawsze promocje bukmacherskie

Jak dobrze typować?

Wszystkie operacje, jakich będziesz dokonywał na swoim koncie, będą się odbywały w czasie rzeczywistym, a więc w momencie zawarcia zakładu stawka, za jaką zawrzesz zakład, będzie automatycznie odejmowana od stanu Twojego konta. Natomiast jeżeli zakład zostanie rozstrzygnięty na Twoją korzyść, wówczas wygrana zostaje natychmiastowo dopisana do stanu Twojego konta. Podobnie rzecz się ma z dokonywaniem wpłaty i wypłaty.

Korzystając z oferty jaką wystawia firma bukmacherska, masz możliwość zawierania różnego rodzaju zakładów. Mogą to być tzw. single, a więc obstawienie pojedynczego zdarzenia, duble czyli dwóch zdarzeń na kuponie lub oczywiście zdarzeń może być więcej. Zakład zawierający kilka zdarzeń nazywany jest zakładem akumulowanym. Część bukmacherów oferuje też zakłady systemowe, jak np. 2 z 3, 2 z 5, 3 z 4 itd. Wszystko to sprawia, że zawieranie zakładów jest szybkie, łatwe i zajmuje bardzo niewiele czasu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Podczas samego typowania rozstrzygnięć sportowych warto, abyś pamiętał o pewnych kwestiach. Niektórzy twierdzą, że zakłady bukmacherskie to hazard taki sam jak ruletka czy inne gry dostępne w kasynie. Musisz jednak pamiętać, że typowanie zakładów sportowych nie opiera się tylko i wyłącznie na szczęściu choć jest ono niezbędne, ale również na rachunku prawdopodobieństwa, wiedzy, umiejętnościach analitycznych i konsekwencji. Koniecznie przeczytaj artykuł o opłacalności grania zdarzeń sportowych.

Jak grać aby wygrać?

Jest wiele aspektów wpływających na końcowy sukces, którym jest systematyczny wzrost stanu Twojego konta. Warto zatem pamiętać o tych najważniejszych, do których na pewno można zaliczyć zarządzanie budżetem. Jest takie powiedzenie używane przez graczy giełdowych, a bardzo dobrze pasujące również do zakładów: „zachowanie kapitału jest ważniejsze od zysku”.

Istotne jest to, jaką stawkę możesz postawić na dany zakład i ile zostanie na Twoim koncie, jeżeli przegrasz. Zawsze będziesz miał bowiem możliwość odrobienia strat, jeżeli natomiast stawki będą zbyt duże, a przegrasz kilka zakładów z rzędu, o co przecież nie trudno, to szybko możesz wyzerować stan swojego konta. Dlatego warto pamiętać, żeby zachować chłodny umysł i nie próbować się odgrywać na siłę. Im szybciej będziesz próbował odrobić straty, tym gorzej dla Ciebie.

W związku z powyższym warto przed rozpoczęciem grania, abyś zastanowił się jaki sposób gry jest dla Ciebie najlepszy, jaki kapitał możesz przeznaczyć na grę i jaki procent budżetu może być przeznaczony na pojedynczy zakład. Możesz przyjąć, że jest to 5% albo 10% twojego kapitału. Wielu doświadczonych graczy uważa, że 10% kapitału na jedne zakład to już spore ryzyko.

Który system obstawiania wybrać?

Sposobów obstawiania jest co najmniej kilka, istnieje też wiele gotowych systemów bukmacherskich. Możesz grać płaską stawką, a więc taką samą stawką wszystkie zdarzenia, możesz tą stawkę zróżnicować, możesz wybrać ryzykowną metodę progresji, możesz też dobierać tak zdarzenia, aby otrzymać na kuponie kurs co najmniej 2,0 lub 3,0. Jednak najważniejsze jest, aby zdarzenia, które obstawiasz, były dobrze wyselekcjonowane, a więc były to typy opłacalne. Zostało to opisane w temacie p*k, czyli opłacalność poszczególnych zdarzeń sportowych.

Nie możesz również zapomnieć, że im więcej zdarzeń będzie zawierał Twój kupon, tym mniejsze szanse na uzyskanie wygranej, bowiem wzrost kursu jest odwrotnie proporcjonalny do szans na wygraną. Wielu doświadczonych graczy najczęściej typuje pojedyncze zdarzenia dobierając do nich odpowiednią stawkę. Co prawda pokusa dokładania kolejnych zdarzeń jest bardzo silna, ale nie jest to najlepsza droga do osiągnięcia sukcesu. Jeżeli mimo wszystko postanowisz grać kilka zdarzeń na jednym kuponie, to dobrze by było, abyś nie powielał tego samego zakładu na kilku kuponach. Nie trafienie takiego spotkania powoduje bowiem, że przegrywasz kilka zakładów jednocześnie.

Konsekwentnie trzymaj się swoich zasad

W zakładach tak jak i w życiu, raz bywa lepiej raz gorzej, często więc gracze przegrywają i wygrywają seriami. Jeżeli wygrałeś kilka zakładów z rzędu, to nie zwiększaj gwałtownie stawki na kolejne zakłady. Zapewne twoja pewność siebie i przekonanie o własnych umiejętnościach zdecydowanie wzrosło, ale nie znaczy to, że obstawianie poszczególnych zdarzeń jest tak proste i banalne, jak Ci się w takim momencie może wydawać, a często takie dobre serie kończą się zaskakująco i bez konkretnej przyczyny może przyjść kilka porażek z rzędu. Dlatego tak ważne jest opanowanie, konsekwencja i trzymanie się określonych zasad.

Wybieraj zdarzenia bez emocji

Pamiętaj też o tym, aby typować zdarzenia z tych dyscyplin sportowych, na których znasz się najlepiej, wtedy najłatwiej możesz ocenić, czy kursy wystawione przez firmę bukmacherską mają odzwierciedlenie w rzeczywistości czy jednak są błędnie oszacowane przez analityka firmy bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie to nie hazard, ale linia oddzielająca je od zakładów losowych, takich jak kasyno czy totolotek jest bardzo cienka. Jeżeli trzymasz się pewnego schematu, nie kierują Tobą emocje i chęć odegrania się, to znaczy, że inwestujesz i będziesz zarabiał. Natomiast jeżeli będziesz grał, mówiąc kolokwialnie, wszystko co popadnie, nawet to o czym nie masz pojęcia, a będzie kierowała Tobą tylko chęć odegrania się, wówczas będzie to tylko i wyłącznie hazard oraz uzależnienie, które do niczego pozytywnego nie prowadzą.

Nie ma pewniaków!

Pamiętaj też, że nie ma czegoś takiego jak pewniak. Zdarzenia pewne w zakładach bukmacherskich nie istnieją, choć wielu zapomina o tej zasadzie. Bukmacher to nie instytucja charytatywna rozdająca pieniądze. Gdyby jakieś zdarzenie było pewne, to nie miałbyś możliwości żeby je obstawić.

Nawet jeżeli wszyscy typują tylko i wyłącznie jedno rozstrzygnięcie, to jeszcze nie znaczy, że zakład wejdzie. Siła przekonywania tłumu jest co prawda ogromna, ale do końcowego wyniku spotkania ma się ona zazwyczaj nijak. Za to przekłada się na spadek kursu, a więc w konsekwencji na zmniejszenie opłacalności jego zagrania. Zdarzeń o kursach 1.01 – 1.05 praktycznie nie opłaca się grać, gdyż zysk z nich jest minimalny, a ryzyko przegrania kuponu rośnie nieporównywalnie więcej… nic tak nie boli jak wtopa pewniaka!

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Zakłady bukmacherskie w internecie od A do Z"

  1. czarek, piątek, 10 wrz 2010 23:14 

    Jesli chcecie wygrywac zobaczcie ten system : czarekall.webpark.pl/2.html


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (1 głosów, ocena: 5,00)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.