Jak rozpocząć swoją przygodę z Pokerem?

Jak rozpocząć swoją przygodę z Pokerem?

Spis treści

Co to właściwie jest Poker?

Nie ma chyba osoby na świecie, która nigdy nie spotkała się z tym słowem. Nie każdy musi grać w Pokera aby wiedzieć o jego istnieniu. Oglądamy filmy, czytamy książki w których temat pokera niejednokrotnie się przewija. Wielu z nas kojarzy rozgrywkę pokerową jedynie z podejrzanymi facetami w ciemnych garniturach, którzy z kamiennymi twarzami stawiają na stół grube tysiące. Taki poker kojaży się z wielkimi niedostępnymi wygranymi oraz z równie wielkimi bolącymi przegranymi.

W dobie XXI poker „wyszedł” ze świata wyobraźni kinowo-książkowej i stopniowo zyskuje coraz większą popularność zarówno w świecie rzeczywistym jak i w świecie wirtualnym. Dzięki dostępności internetu poker przestał być niszową grą elit i przerodził się w bardzo popularny sport pokroju siatkówki czy piłki nożnej. Teraz każdy może na własnej skórze przekonać się czym jest ta fascynująca gra, zagrać o każdej porze dnia w wielu rodzajach turniejów pokerowych.

Dziesiątki, a być może i setki milionów osób na całym świecie grają przede wszystkim w internecie posiadając na stole pokerowym tyle, ile na tę rozrywkę mogą przeznaczyć. Pule w zależności od zasobności portfeli graczy sięgają od kilku do nawet kilkuset dolarów amerykańskich.

W pokera gra wielu amatorów, „niedzielnych pokerzystów”, są jednak również tacy, dla których Poker to główne źródło utrzymania. Potrafią jak każdy inny człowiek obudzić się rano i iść do pracy… włączając komputer i uruchamiając pokerroom. Pozostali grają dla towarzystwa i satysfakcji jaką czerpią z tego rodzaju sportu, jeszcze inni chcą poprostu spełnić swoje zachcianki związane z hazardem.

Czym dla Ciebie jest poker?

Jedną z najważniejszych rzeczy o jakiej powinieneś pomyśleć przed rozpoczęciem gry w pokera jest postawienie sobie pytania: co ja tu robię? Czy poker jest właśnie dla mnie? Musisz być świadomy tego, że w dłuższym okresie czasu, grając tylko dla przyjemności nie będziesz w stanie dużo wygrywać, a dużo intnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniesz niemal stale ponosić porażki.

Prawdopodobnie będziesz wtedy zrzucać winę na innych graczy na pech, złą kartę… istnieje wiele wymówek usprawiedliwiających porażkę. Przyczyna porażki leży jednak gdzie indziej… przegrywasz bo jesteś słabszy. To bardziej doświadczeni gracze, z całkiem innym podejściem do naszego, będą po prostu odbierać nam pieniądze. Jeśli chcesz podnieść swój poziom zaawansowania w rozgrywkach pokerowych, nie pozostaje nic innego jak nauka zarówno teoretyczna jak i praktyczna na własnych błędach.

Musisz nauczyć się cierpliwości, analizować rozdania, próbować prześwietlać myśli pozostałych graczy. Nie graj na siłę, rozgrywka pokerowa ma powinna dać Ci dużo radości a przy tym także wymierne korzyści finansowe. W żadnym wypadku nie możesz działać, pochopnie ani być zbytnio zachłanny na pieniądze.

Gdzie zacząć?

Jeżeli chcesz pograć w internecie to masz ciężki orzech do zgryzienia. Pokerromów dostępnych na rynku jest bez liku i dla początkującego gracza wybór odpowiedniego może stanowić pewien problem. Wystarczy jednak delikatnie poszperać w internecie aby znaleźć ten, który nabardziej Ci pasuje. Warto przy tym wziąść pod uwagę takie aspekty jak: dostępność polskiego supportu, wielkość bonusa powitalnego czy przyjazność interfejsu. Trzeba również sprawdzić czy wybrany przez Pokerroom jest całkowicie wypłacalny.

Jak wpłacać pieniądze?

Wybrany przez Ciebie pokerroom oferuje zapewne niezliczoną ilość opcji depozytowych. Najbardziej popularnymi metodami wpłat są depozyty za pomocą karty kredytowej, Moneybookers czy przelewu bankowego. W przypadku karty kredytowej i MB pieniądze od razu znajdą się na Twoim koncie, w przypadku przelewu bankowego na pieniądze poczekasz trochę dłużej (1-2 dni). Jeżeli pokerroom jest „bukowy” np. w serwisie forBET, możesz skorzystać z polskiego serwisu z płatnościami Przelewów24, dzięki którym pieniądze po kilku minutach znajdą się w żądanym saldzie konta.

Rozgrywka wirtualna.

Jeżeli nie jesteś pewny w 100% swoich umiejętności lub posiadasz jakiekolwiek braki, to polecam grę na wirtualne żetony. W ten sposób będziesz mógł zaznajomić się z „warunkami” panującymi przy stole i poznać co nieco interfejs serwisu. Gra na wirtualne pieniądze polecana jest przede wszystkim początkującym graczom, posiadają oni bowiem gorącą głowę i chęć do nieuzasadnionego szybkiego wzbogacenia się. Nie jest to jednak takie proste i dzięki grze „na sucho” można się „za darmo” wiele nauczyć.

Przestrzegam jednak przed nabieraniem pewności w przypadku gry wirtualnej za wysokie stawki. Sukcesy gry na wirtualne pieniądze nie są miarodajne w przypadku rzeczywistej rozgrywki. Możemy jedynie poczuć się silniejsi i wirtualnie bogatsi co wcale nie musi mieć odzwierciedlenia w prawdziwym rozdaniu.

Jak dobierać stawki?

Najprostsza odpowiedź na powyższe pytanie: stawki należy dobierać adekwatnie do naszego stopnia zaawansowania w grze. Wchodząc do każdego pokkeroomu mamy do wyboru stawki (opcja przebicia) za jakie będziemy grać. Nie szalejmy na początku. I tak nie przewiduje abyś na początku był w stanie wygrać duże pieniądze. Będą to raczej stopniowe, małe porażki. Z czasem poziom doświadczenia będzie rósł, a wygrane same przyjdą. Proponuje rozpoczęcie gry od przysłowiowych kilku centów. Ryzyko przegrania dużych pieniędzy jest w tym przypadku znikome. Nigdy nie próbuj od razu zbić kokosów i wchodzić na stoły o wyższych stawkach. Wygrane w takich przypadkach są sporadyczne i głównie zależą od szczęścia a nie jakiejkolwiek matematyki i umiejętności.

Pojęcie Bankroll Management

W skrócie BM. Jest to sposób zarządzania bankrollem a więc sumą dostępnych pieniędzy przeznaczonych na grę. Zadaniem BM jest ochrona naszego kapitału poprzez operowanie odpowiednimi stawkami. Poker to gra oparta głównie na statystyce, nawet przy dobrze rozegranej ręcę, mając ogromną przewagę można przegrać rozdanie. Bankroll Management chroni przed takimi rozdaniami, które niejednokrotnie będą zdarzały się podczas gry. Należy pamiętać aby dysponować zawsze kwotą 30-40 krotną wpisowych odwiedzanych przez nas stołów.

Poker

, , , , , , , , ,

Spodobał Ci się zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.