Jakie cechy powinien posiadać dobry pokerzysta?

Jakie cechy powinien posiadać dobry pokerzysta?

Udało Ci się! Trafiłeś na tę stronę a zatem masz już styczność z pokerem.

Jak się na pewno już niejednokrotnie przekonałeś, jest to genialna gra, która nie jedną osobę wciąga niemiłosiernie.

Poker to gra dla najlepszych. Poker to gra, która uczy jak zostać tym najlepszym. W poniższym artykule chciałbym przedstawić kilka ciekawych cech, które powinien posiadać każdy gracz, który ma zamiar zacząć grać w pokera.

Mam nadzieję, że artykuł ten nauczy Was pokory i przekonacie się, że w pokera nie może grać każdy, jak powszechnie się uważa.

Dla kogo jest poker?

Powyższe pytanie powinno być pierwszym i jednym z najważniejszych pytań, które powinien zadać sobie każdy, kto ma zamiar mięć dłuższą styczność z pokerem. Poker to specyficzna rozgrywka pokerowa, która w której bardzo ważne jest ‘nasze zachowanie’. O ile naszego zachowania nie widać podczas gry online, o tyle w grze ‘na żywo’ jest to już bardzo widoczne.

Zacznijmy od gry przy wirtualnym stole. Siedzimy sobie grzecznie przed komputerem i żaden z grających z nami przeciwników nas nie widzi. Nie widzi naszego zachowania, naszych ruchów, naszych kropli potu na czole, nerwowych ruchów, obgryzania paznokci – nie widz niczego. Gra online to dodatkowy plus dla nas. Nie ma co ukrywać, że siedząc jedynie przed komputerem mamy możliwość oszukiwania innych graczy, którzy notabene nas nie widzą.

Gra na żywo to już całkiem inna bajka. Mówiąc dosadnie: jeśli nasz przeciwnik chce nas rozgryźć to na pewno mu się to uda. Niezwykle ważnym aspektem podczas gry na żywo jest nasze zachowanie – nasza mowa ciała.

Czy poker jest dobrą grą dla mnie?

Jakie zdolności powinna mieć osoba, która chce osiągać zyski w rozgrywce pokerowej? Musisz być przede wszystkim spostrzegawczy. Jest to czynnik, który dla wielu jest niepotrzebny – są to zazwyczaj ludzie, którzy mają za dużo pieniędzy i nie za bardzo znają ich wartość. Osoba, która nie obserwuje tego, co się dzieje przy stole na pewno nie zabawi tutaj długo miejsca. Pamiętaj – nie bądź bierny przy stole, obserwuj, twórz notatki, wyłapuj niecodziennie zagrania innych graczy. Sam się przekonasz, że obserwując innych znacznie szybciej wyjdziesz na plus, niż ma to miejsce w przypadku osób, które biernie siedzą przy stole.

Na pewno dodatkowym atutem podczas gry w pokera są zdolności matematyczne. Oczywiście, powie nie jeden, w pokerze trzeba mieć szczęście. Wielu także twierdzi, że gdyby czynnik szczęścia nie uczestniczył w pokerze, to nie musieliby już grać – byliby najlepsi. Matematyka, nasza królowa nauk, to dziedzina, która jest nieodzowna w pokerze. Obliczenie prawdopodobieństwa wystąpienia danego układu to jeden z podstawowych czynników, który odpowiedzialny jest za wygranie danego rozdania. Dzięki matematycznym zdolnościom jesteśmy w stanie obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo otrzymania danej karty w kolejnej turze gry – czy to na turnie czy riverze.

Psychologia!

Kto by myślał prawda? A jednak! Psychologia gry to bardzo rozległe pojęcie, które nie sposób opisać w kilku zdaniach. Nie ma co ukrywać, nasi przeciwnicy to tylko ludzie i ich zagrania są motywowane pewnymi czynnościami, które popełniają cyklicznie. Łącząc to ze spostrzegawczością, o której mowa była kilka wersów wyżej, jesteśmy w stanie zyskać dodatkową przewagę, która na pewno przełoży się na dodatkowe zyski. Jest to z drugiej strony jeden z najbardziej lubianych czynników pozytywnego grania przez zawodników.

Co to oznacza? Wielu graczy, mówiąc nie ładnie, poprostu ‘jara się’ rozszyfrowywaniem kolejnych graczy. Nie jest to prosta sprawa, jednak każdy, wielki gracz posiada swoje własne punkty, według których stara się rozszyfrować kolejnych grających.

Cierpliwość drogą do sukcesu!

Na koniec zostawiłem sobie najwazniejsze. Praktycznie to powinienem od tego zacząć. Jeśli jesteś osobą, która nie jest cierpliwa to nie masz czego szukać w pokerze. Poker to gra dla cierpliwych! Warto to sobie zapisać, choćby i na czole. Nie ma czegoś takiego w pokerze jak próba szybkiego odbicia czy odegrania się. Droga taka prowadzi zazwyczaj do nikąd i już po kilku rozdaniach stajemy się bankrutami. Tylko rozmyślne granie i niezmierna dawka cierpliwości są w stanie powiększyć zasobność naszego portfela. Uwierz mi! Sam grałem nieroztropnie i próbowałem się odegrać po przegraniu dużej puli. Droga taka to równia pochyła – W DÓŁ! Nigdy w górę!

Tak jak napisałem wcześniej – w pokerze istnieje czynnik szczęścia, którego niestety nie da się obejść. Stąd potrzebna jest nam cierpliwość – czasami potrzeba jej mniej, czasem więcej. Ale najważniejsze: potrzeba jej zawsze, bez względu na to czy gramy w przy stole z jednym graczem czy z kilkoma, czy np. Gramy na stawkach 1/2 czy 50/100.

Poker to trudna gra!

Trudna przede wszystkim dlatego, że grać w pokera nie można nauczyć się w ciągu kilku godzin. Owszem, zasady gry to ‘pikuś’ i nauczymy się ich w kilkanaście minut. Aby jednak zostać wytrawnym graczem i co najważniejsze, osiągać zyski z gry, musimy stosować się do wieli reguł, które są niezwykle istotnymi aspektami szlifowania naszej wiedzy o pokerze.

Mam nadzieję, że chociaż po części przedstawiłem Wam to, co powinien posiadać prawdziwy gracz pokerowy. Jako osoba, która posiada naście lat doświadczenia w grze pokerowej, jestem przekonany, że to co przeczytaliście powyżej to jedne z najważniejszych aspektów poprawnej gry w pokera. Pamiętaj – poker to gra długofalowa – pojedyncze rozdanie to tylko część bitwy jaką musisz przetrwać aby stać się wartościowym graczem. Powodzenia!

Gdzie można w internecie zagrać w pokera?

W dzisiejszych czasach online poker jest bardzo popularny a w internecie istnieją setki różnych witryn udostępniających grę. Polecamy 5 najlepszych naszym zdaniem pokerroomów. O tych, oraz innych pokerroomach możesz przeczytać w naszym serwisie.

Poker

, , , , , , , , , , , , ,

Spodobał Ci się zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


W ostatnich latach poker a szczególnie odmiana Hold'em Poker, przebojem przebił się na salony i stał się najpopularniejszą grą towarzyską na świecie a w mediach co jakiś czas słychać o wielomilionowych wygranych.

W internecie możesz grać w pokera dla zabawy lub na prawdziwe pieniądze, dzięki darmowym turniejom niczym nie ryzykując możesz grać o kasę. Wybór pokerroomów i stołów pokerowych jest bardzo duży, w każdym z nich możesz mierzyć się z graczami z całego świata w bezpośrednich rozgrywkach 1-1, grach cash'owych oraz w różnych odmianach turniejów.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pokerowym, poker dla początkujących, wybierz odpowiedni pokerroom, odbierz bonus powitalny, zasiądź przy stoliku i rozpocznij przygodę swego życia.