Kryterium Kelly’ego w zakładach bukmacherskich

Kryterium Kelly’ego w zakładach bukmacherskich

Wielu graczy, którzy posiadają spory staż w zakładach bukmacherskich doskonale wie, że aby odnieść sukces w bukmacherce trzeba trzymać się wyznaczonych zasad.

Oprócz dobrego doboru zdarzeń oraz trafnego typowania trzeba posiadać właściwy planu gry oraz umiejętnie zarządzać kapitałem.

Te dwa, często zapominane, czynniki są bardzo ważne i w dużej mierze decydują o naszych profitach w walce z bukmacherami.

Niestety wciąż mało popularnym sposobem na określenie stawki na zakłady jest kryterium Kellego, o którym chciałbym napisać kilka słów. Jest to kryterium, które pomaga graczowi wybrać optymalną stawkę na dane zdarzenie. Pamiętajmy jednak, że idealne systemy nie istnieją. Nie jest to metoda dla początkujących graczy.

Aby móc odpowiednio dobrać stawkę, gracz powinien sam potrafić określić prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku z małym marginesem błędu. Powinien także zapoznać się z valuebet’ami oraz potrafić je „wyłapać”.

W kryterium Kellego mamy do czynienia z dwoma rodzajami prawdopodobieństwa. Pierwsze z nich to prawdopodobieństwo szacowane przez bukmacherów, drugie to prawdopodobieństwo szacowane przez nas samych.

Jeżeli dany bukmacher oferuje nam kurs na zwycięstwo danej drużyny 1.90 przyjmujemy wtedy, że prawdopodobieństwo wg. bukmachera wynosi 1/1.90 czyli 52% (wyłączając marżę). Załóżmy, że kilku czołowych zawodników drużyny nie wystąpi w tym spotkaniu z powodu kontuzji. Prawdopodobieństwo zwycięstwa danej drużyny szacowane przez nas wynosi w tej chwili 56%. Kurs 1.90 jest więc przeszacowany tzw. valuebet.

Aby obliczyć optymalną stawkę wg kryterium Kelly’ego posługujemy się wzorem:

Stawka = (Overlay*K)/(K-1)

K – kapitał przeznaczony przez użytkownika na zakłady
O – kurs wystawiany przez bukmachera.
Overlay – przewaga, którą użytkownik posiada nad bukmacherem. Obliczamy to ze wzoru:

Overlay = P*O-1

P – nasze obiektywne oszacowanie prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku,
O – kurs wystawiony przez bukmachera.

Wynik otrzymujemy w złotówkach i jest to stawka za jaką powinniśmy obstawić dane zdarzenie aby zakład był dla nas optymalny.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

, , ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.