Kursy zakładów – decimal, fraction, moneyline?

Kursy zakładów – decimal, fraction, moneyline?

Decimal, fraction oraz moneyline to trzy rodzaje kursów, za pomocą których prezentowane są zakłady sportowe.

Spis treści

System europejski – decimal

System bardzo dobrze znany wszystkim polskim graczom, inaczej nazywany jest systemem dziesiętnym (2.25). Jest to najpopularniejszy system kursowy w Europie i Azji a co za tym idzie również w Polsce. Aby obliczyć naszą ewentualną wygraną wystarczy pomnożyć stawkę razy ten kurs.

Przykład: Gramy na Juventus po kursie 2.85 za 100zł. Nasza wygrana może wynieść 285zł (2.85*100), natomiast aby obliczyć czysty zysk musimy od ewentualnej wygranej odjąć stawkę: 285zł-100zł=185zł zysku na czysto.

System brytyjski – fraction

Kolejnym systemem, rzadziej spotykanym w Polsce, jest system brytyjski (7/4-fraction). System nazywany jest brytyjskim, gdyż stosowany jest głównie w Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że „wygląd” kursu jest dość dziwny, to jego samo obliczenie jest już dziecinnie proste. Podobnie jak w przypadku systemu dziesiętnego, mnożymy stawkę razy ułamkowy kurs zdarzenia, aby obliczyć nasz zysk.

Przykład: Kurs na Real Madryt wynosi 6/4 a nasza stawka, podobnie jak wyżej, 100zł. Nasz zysk wynosi więc: 6/4*100=150zł.

System amerykański – moneyline

System amerykański, jak nie trudno się domyślić używany jest głównie w Ameryce Północnej. Kursy prezentowane w ten sposób wyglądają wręcz „kosmicznie” i samemu ciężko się domyślić co oznacza przy zakładzie liczba +135 czy -110.

Jeżeli przed liczbą znajduje się znak plus: oznacza to wtedy, że nasz zysk będzie dokładnie tyle wynosił, jeśli obstawimy zakład za 100zł. Jeśli natomiast przed liczbą znajduje się minus, oznacza to, że musimy dokładnie tyle postawić aby nasz zysk wynosił 100zł.

Przykład: Jeśli kurs wynosi +135 to za każde postawione 100zł nasz zysk wyniesie 135zł. Aby obliczyć potencjalny zysk przy innej stawce mnożymy stawkę razy kurs oraz dzielimy przez 100. (np. 200zł*135/100=270zł).

Jeśli kurs wynosi -110 to aby uzyskać zysk 100zł musimy obstawić zakład za 110zł. Jeśli chcemy obliczyć to w stronę przeciwną mnożymy stawkę razy 100/kurs (np.100zł*100/110=90zł).

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.