PlusLiga liga siatkówki mężczyzn – przegląd i analiza składów drużyn

PlusLiga liga siatkówki mężczyzn – przegląd i analiza składów drużyn

Już w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny sezon PlusLigi mężczyzn.

Będzie to niewątpliwie jeden z najciekawszych i najbardziej zaciętych sezonów z ostatnich lat. Będzie tak dlatego, że czołowe kluby ligi poczyniły spore ruchy transferowe i zatrudniły znakomitych zawodników. Poza tym do wygrania są też znacznie większe pieniądze, które kuszą na pewno nie jednego z siatkarzy.

Poniżej składy i analizy wszystkich drużyn. Zacznijmy od „nowych”.

Spis treści

Pamapol Siatkarz Wieluń

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Sarnecki Mikołajatakujący
3Lubiejewski Marcinatakujący
5Stelmach Andrzejrozgrywający
6Matejczyk Bartłomiejrozgrywający
9Wołosz Maciejprzyjmujący
10Zajder Maciejśrodkowy
11Kordysz Maciejprzyjmujący
13Buniak Bartoszśrodkowy
15Nowak Marcinśrodkowy
16Błoński Michałprzyjmujący
17Kryś Marcinlibero

Trenerzy:

Pierwszy trener: Dacewicz Damian
Drugi trener: Majtyka Robert

Pamapol Siatkarz WieluńAnaliza:

Właśnie w takim składzie rozpocznie swój debiut w PlusLidze drużyna Damiana Dacewicza. Do zespołu dołączył jeszcze Daniel Ferreira, której go nie ma w powyższej tabeli – jest to przyjmujący. Pamapol to zespół, który przez kilka lat „tłukł” się po drugich, trzecich ligach. Nie odnosili większych sukcesów. Dopiero niedawno, bo przed poprzednim sezonem w klubie zaszły znaczące zmiany. Działacze z Wielunia zakupili licencję na gry w pierwszej lidze od Skry II Bełchatów. Jednocześnie do klubu trafiło kliku zawodników tego klubu m.in. Maciej Bartodziejski, Bartłomiej Matejczyk, Mikołaj Sarnecki. W rozgrywkach play-off Pamapol zaprezentował się bardzo dobrze, prezentował świetną formę pokonując Avię Świdnik a w decydującym o awansie meczu okazał się lepszy od BBTS-u Bielsko Biała.

Siłę zespołu prawdopodobnie stanowić będą Andrzej Stelmach i Marcin Nowak – dwaj najbardziej doświadczeni gracze w drużynie. Wspierać powinien ich również Maciej Wołosz, który w pierwszej lidze był jednym z najlepiej przyjmujących. Teraz ma możliwość zaistnienia w PlusLidze, co na pewno będzie chciał wykorzystać.

Wielu specjalistów twierdzi, że w drużynie tej największą bolączką będzie przyjęcie. Dokładnie niewiadomo na co stać Daniela Ferrerię, który może się okazać bardzo pomocny w odbiorze. Jak będzie zobaczymy. Trzeba również podkreślić, iż poza pojedynczymi przypadkami, praktycznie nikt nie ma pewnego miejsca w podstawowej „6”. Jest tutaj bardzo wyrównany skład i na pewno każdy będzie chciał pokazać co potrafi i zabłysnąć w PlusLidze.

Delecta Bydgoszcz

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Pieczonka Stanisławprzyjmujący
2Krawczuk Łukaszrozgrywający
3Gruszka Piotrprzyjmujący
4Jurkiewicz Wojciechśrodkowy
5Lipiński Piotrrozgrywający
6Konarski Dawidatakujący
7Woicki Pawełrozgrywający
8Cerven Michalśrodkowy
9Kozłowski Wojciechprzyjmujący
10Szymański Grzegorzatakujący
11Serafin Wojciechprzyjmujący
12Kokociński Grzegorzśrodkowy
13Sopko Martinprzyjmujący
14Tylicki Sebastianlibero
15Waliński Marcinprzyjmujący
16Owczarz Łukaszatakujący
17Dębiec Michałlibero
18Wieczorek Tomaszśrodkowy

Trenerzy:

Pierwszy trener: Wspaniały Waldemar
Drugi trener: Kardas Marian

Delecta BydgoszczAnaliza:

18 zawodników o zbliżonym poziomie umiejętności to prawdopodobnie będzie klucz do sukcesu Delecty w tym roku. O sile stanowić będa na pewno MVP ostatnich Mistrzostw Europy, przeżywający drugą młodość Piotr Gruszka, a także drugi rozgrywający repry Paweł Woicki. Dołączając takie doświadczone nazwiska jak Stanisław Pieczonka oraz Wojciech Jurkiewicz mamy już 4 zawodników, którzy wskoczą pewnie do pierwszego zespołu.

Martin Sopko, Grzegorz Szymański oraz Piotr Lipiński do tego i skład bardzo dobry, według mnie mający nawet szanse w walce o najwyższe cele. Nie rozumiem kursów bukmacherów na pierwsze spotkania tej drużyny. Widzę tutaj znaczne value ale o tym później.

Delecta Bydgoszcz pod wodzą Waldemara Wspaniałego może namieszać w tym sezonie. Mimo teoretycznie słabego przyjęcia jakie występuje w tym sezonie powinno być dobrze, gdyż Delecta posiada znakomitego rozgrywającego, który świetnie rozrzuca z niedogranych piłek – mowa o Woickim. Szykuje się ciekawy sezon z udziałem tego zespołu. Osobiście będę na ten zespół stawiał, gdyż jest to drużyna niedoceniana przez bukmacherów.

Neckermann AZS Politechnika Warszawska

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Gałązka Januszśrodkowy
3Król Janatakujący
4Buszek Rafałprzyjmujący
5Radomski Jakubprzyjmujący
6Kłos Karolśrodkowy
7Rybak Radosławatakujący
8Włodarczyk Wojciechrozgrywający
9Kapelus Serhiyprzyjmujący
10Milczarek Robertlibero
11Szulik Dariuszśrodkowy
12Pawlewicz Witoldprzyjmujący
15Neroj Bartłomiejrozgrywający
18Wojtaszek Damianlibero

Trenerzy:

Pierwszy trener: Panas Radosław
Drugi trener: Strzałkowski Robert

Neckermann AZS Politechnika WarszawskaAnaliza:

Przed sezonem z zespołu odeszli Gladyr, Tepling, Kvaśniczka, Położewicz oraz Skórski, przybyli natomiast Jan Król, Dariusz Szulik oraz Witold Pawlewicz. Nie są to może najmocniejsze wzmocnienia jednak trzeba podkreślić, że największym problemem zespołu może okazać się niski budżet a także ciągły problem ze znalezieniem sponsorów.

Mocną stroną zespołu będzie najprawdopodobniej najstarszy i najbardziej doświadczony Radosław Rybak. W zeszłym sezonie to właśnie on stanowił o sile zespołu i do niego grane były niemal wszystkie piłki.

Cele jakie stawiają sobie szkoleniowcy Panas oraz Strzałkowski to przede wszystkim utrzymanie się w PLS’ie. Jednak jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia, Radosław Panas twierdzi, że cel może być znacznie wyższy: „o ekipa grająca bardzo ambitnie, niezłą, widowiskową siatkówkę. Wydaje mi się, że jestem w stanie wykrzesać z tych chłopaków coś więcej i poprawić miejsce, które zespół zajął w zakończonym niedawno sezonie.”

Trzeba wierzyć słowom szkoleniowca. „Inżynierowie” bardzo dobrze zaprezentowali się już w sparingach, w których pokonali AZS Olsztyn w finale Pucharu Prezydenta Miasta Ełk. Na swoim koncie mają również zwycięstwa w fazie przygotowawczej z takimi zespołami jak Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, czy remis z mistrzem Polski – Skrą Bełchatów.

Jadar Radom

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Macionczyk Jarosławrozgrywający
2Szumielewicz Grzegorzprzyjmujący
3Żaliński Wojciechatakujący
4Pawliński Maciejprzyjmujący
5Kosok Grzegorzśrodkowy
6Kocik Marcinprzyjmujący
7Salas Maikelrozgrywający
8Bucki Jakubśrodkowy
9Słomka Damianlibero
10Prygiel Robertatakujący
11Kaczmarek Michałśrodkowy
15Hernandez Sirianisprzyjmujący
16Terlecki Arkadiuszśrodkowy
17Stańczak Adrianlibero

Trenerzy:

Pierwszy trener: Such Jan
Drugi trener: Kwapisiewicz Dominik

Jadar RadomAnaliza:

Podopieczni Jana Sucha mierzą wysoko w tym sezonie. Na pewno wyżej niż w zeszłym. Poczynili już transfery, które mają okazać się kluczem do sukcesu. Najważniejszym z nich jest na pewno transfer atakującego Roberta Prygla. Ma on stanowić o sile zespołu.

Niedoceniani według mnie w tym zespole są Wojtek Żaliński oraz Jakub Bucki. Obaj świetnie prezentują się na treningach, jednak nie przekonują do końca trenera Sucha. Ten drugi był ostatnio testowany jako zmiennik Roberta Prygla na ataku. Znakomitymi atakami i mocną zagrywką pokazał, że nie można go łatwo skreślać przy ustalaniu składu.

Jadar Radom posiada starannie wyselekcjonowanych zawodników, którzy stanowią kręgosłup zespołu. Ogranie takich zawodników jak Robert Prygiel, Maciej Pawliński, Arkadiusz Terlecki czy Marcin Kocik w połączeniu z młodością Wojta Żalińskiego czy Adriana Stańczaka może stanowić wybuchową mieszankę i przysporzyć sporo problemów dla zespołów z czuba tabeli.

Domex Tytan AZS Częstochowa

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
3Wierzbowski Krzysztofprzyjmujący
4Nowakowski Piotrśrodkowy
5Kardos Marekrozgrywający
6Murek Dawidprzyjmujący
7Drzyzga Fabianrozgrywający
8Janeczek Bartoszatakujący
9Wiśniewski Łukaszśrodkowy
10Gradowski Wojciechprzyjmujący
11Mikołajczak Pawełatakujący
13Łuka Piotrprzyjmujący
14Wrona Andrzejśrodkowy
17Zatorski Pawełlibero

Trenerzy:

Pierwszy trener: Wagner Grzegorz
Drugi trener: Gogol Michał

Domex Tytan AZS CzęstochowaAnaliza:

Doświadczony, i jeszcze do niedawna grający trener Domexu Grzegorz Wagner będzie miał twardy orzech do zgryzienia przy ustalaniu składu. Podobnie jak w przypadku Jadaru Radom, Domex posiada bardzo doświadczonych graczy i tych, którzy daj Boże, będą za kilka lat stanowić o sile polskiej siatkówki.

Przodujący w ilości doświadczeniu, przyjmujący Dawid Murek oraz Mistrz Europy Piotr Nowakowski a także bardzo dobry libero Paweł Zatorski będą starali się aby w ligowej tabeli znaleźć się jak najwyżej.

Do tego dochodzi transfer Piotra Łuki, który przeniósł się do Czewy z Rzeszowa. Jeżeli Grzesiu Wagner dobrze to poukłada możemy spodziewać się znakomitych występów tej drużyny. Na koniec sezonu nie przewidywałbym jednak fajerwerków, środek tabeli to pewnie wszystko na co będzie stać podopiecznych Wagnera.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Witczak Dominikatakujący
2Masny Michałrozgrywający
3Jarosz Jakubatakujący
4Pilarz Grzegorzrozgrywający
5Kacprzak Kamilprzyjmujący
6Sammelvuo Tuomasprzyjmujący
8Gladyr Juriiśrodkowy
10Szczerbaniuk Robertśrodkowy
12Kaźmierczak Wojciechśrodkowy
13Mierzejewski Marcinlibero
15Martin Terenceprzyjmujący
16Ruciak Michałprzyjmujący

Trenerzy:

Pierwszy trener: Stelmach Krzysztof
Drugi trener: Kubacki Andrzej

ZAKSA Kędzierzyn-KoźleAnaliza:

Zacznijmy od rozgrywającego, Słowak Michał Masny, zeszłoroczne odkrycie. Bardzo poprawny technicznie i mimo niewielkiego wzrostu potrafi popracować przy bloku.

Na ataku pewnie Jakub Jarosz, który po sezonie na ławce rezerwowych w Skrze wraca do Kędzierzyna. Tutaj będzie miał pewne miejsce w składzie i będzie mógł pokazywać to co umie robić znakomicie – skutecznie atakować.

Robert Szczerbaniuk na środku – przesympatyczny zawodnik o nieprzeciętnych umiejętościach, były reprezentant Polski. Posiada bardzo elastyczny nadgarstek. Dobry przegląd sytuacji. Obdarzony silną zagrywką. W poprzednim sezonie zdobył najwięcej punktów blokiem spośród całej drużyny.

Michał Ruciak – mistrz Europy z tego roku, znakomity w przyjęciu jak również w ataku. Znakomicie potrafi obijać ręce blokujących. Jest to jego ulubiony atak ze względu na niski wzrost jakim „dysponuje”.

Krzysiek Stelmach już powinien zastanawiać się jak ustawić skład. Kto powinien zagrać koło Ruciaka na przyjęciu? Silny i wysoki Martin ze słabszym przyjęciem czy niższy ale bardziej dynamiczny Tuomas Sammelvuo? Rywalizacja w drużynie powinna jednak zawodnikom z Kędzierzyna wyjść na dobre i wzbudzić w nich sportową złość nawet w kierunku swoich kolegów z drużyny.

Asseco Resovia SA Rzeszów

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Kusior Tomaszśrodkowy
2Gierczyński Krzysztofprzyjmujący
3Grzyb Wojciechśrodkowy
4Oivanen Mikkoatakujący
5Redwitz Rafaelrozgrywający
6Wika Marcinprzyjmujący
7Akhrem Alehprzyjmujący
8Kruk Łukaszrozgrywający
9Długosz Kamilprzyjmujący
10Gawryszewski Bartoszśrodkowy
11Kreek Ardośrodkowy
12Perłowski Łukaszśrodkowy
13Peszko Jakubprzyjmujący
14Papke Pawełatakujący
15Mika Mateuszprzyjmujący
16Ignaczak Krzysztoflibero
17Głód Tomaszlibero
18Ilić Ivanrozgrywający

Trenerzy:

Pierwszy trener: Travica Ljubomir
Drugi trener: Kowal Andrzej

Asseco Resovia SA RzeszówAnaliza:

Resovia to drużyny budowana już przez kilka lat. Travica ma do dyspozycji bardzo dobrych graczy. Znakomity atakujący fiński Mikko Oivanen do spółki z Krzyskiem Gierczyńskim oraz Marcinem Wiką na skrzydłach powinni stanowić o mocy drużyny.

Nie zapominajmy o znakomitym środku bloku jakim będą dysponować gracze Asseco. Transfer Wojtka Grzyba z Olsztyna, do tego Łukasz Perłowski – gracze Ci powinni zrobić swoje. I oczywiście dobre przyjęcie, to akurat będzie zasługa, wg mnie, najlepszego libero w Polsce – Krzysztofa Ignaczaka. Głównym celem zawodników w tym sezonie będzie w tym sezonie detronizacja Skry. Będzie to chęć rehabilitacji po zeszłorocznym finale, w którym to Skra gładko pokonała Rzeszów i sięgnęła po Mistrzostwo Polski.

Jastrzębski Węgiel

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Nowik Adamśrodkowy
2Dobosz Damianprzyjmujący
3Łomacz Grzegorzrozgrywający
4Abramov Pavelprzyjmujący
5Yudin Igoratakujący
6Master Sławomirrozgrywający
7Rusek Pawełlibero
9Czarnowski Patrykśrodkowy
10Sobala Wojciechśrodkowy
11Szczygieł Sławomirśrodkowy
13Pęcherz Sebastianprzyjmujący
14Hardy Benjaminprzyjmujący
15Azenha Pedroatakujący
18Cayir Ali Alpprzyjmujący

Trenerzy:

Pierwszy trener: Santilli Roberto
Drugi trener: Dejewski Leszek

Jastrzębski WęgielAnaliza:

Głośno ostatnio było wokół Węgla. Wszystko za sprawa największego transferu w polskiej lidze. Do Jastrzębskiego przeszedł bowiem genialny przyjmujący Pavel Abramov. Już samo to nazwisko może niektórych graczy paraliżować. Prawdopodobnie będzie to najmocniejszy punkt tej drużny. Słabiej mogą prezentować się natomiast atakujący, Igor Yudin gra ostatnio w kratkę, niewiadomo jak zaprezentuje się debiutujący w PLS’ie Pedro Azenha.

W okresie przygotowawczym Jastrzębianie wygrali w I Mazurskim Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta. Ulegli tylko ekipie „Inżynierów” z Warszawy. Słabszą dyspozycją natomiast popisali się w turnieju Zdzieszowicach. Trener Santili rotował składem szukając optymalnego rozwiązania. Zespół wygrał zaledwie jeden mecz i zajął tym samym czwarte miejsce.

AZS UWM Olsztyn

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Kowalczyk Tomaszśrodkowy
4Kusaj Maciejrozgrywający
5Tomczyk Tomaszprzyjmujący
6Jacyszyn Arturprzyjmujący
7Pinto Veloso Anchieta Pauloprzyjmujący
8Oczko Jakubrozgrywający
9Andrzejewski Krzysztoflibero
10Gunia Dawidśrodkowy
11Józefacki Tomaszatakujący
14Siezieniewski Pawełprzyjmujący
15Winnik Wojciechatakujący
16Stańczuk Tomaszśrodkowy
17Hargreaves Marcelośrodkowy

Trenerzy:

Pierwszy trener: Sordyl Mariusz
Drugi trener: Urbanowicz Leszek

AZS UWM OlsztynAnaliza:

W wykonaniu zawodników z Olsztyna nie przewiduję w tym sezonie fajerwerków. Skład znacznie się zmienił i jest budowany praktycznie od nowa. Mariusz Sordyl będzie musiał to układać i rotować składem w celu znalezienia tego optymalnego. Wielką stratą jest odejście Pawła Zagumnego. „Mózg” zespołu wiedział komu rozegrać piłkę, żeby ten ją skończył. Odeszli także, Wojciech Grzyb oraz Grzegorz Szymański.

Działacze zespołu podkreślają, że ich głównym celem w tym sezonie jest utrzymanie się, według mnie i o to będzie trudno. Skład jest znacznie okrojony, co będzie widoczne na parkiecie. Jeżeli Sordyl nie sprawdzi się jako osoba szlifująca zawodników, nie będzie to różowo wyglądać w tym sezonie. Polecam progresję na przegraną tej drużyny 3-0.

Skra Bełchatów

Zawodnicy:

NumerNazwisko i imięPozycja
1Dobrowolski Maciejrozgrywający
2Wlazły Mariuszatakujący
3Gacek Piotrlibero
4Pliński Danielśrodkowy
5Novotny Jakubatakujący
6Hebda Miłoszatakujący
7Kurek Bartoszprzyjmujący
8Frankowski Filipprzyjmujący
9Bartodziejski Maciejprzyjmujący
10Falasca Miguel Angelrozgrywający
11Antiga Stephaneprzyjmujący
12Kolanek Radosławśrodkowy
13Winiarski Michałprzyjmujący
14Wnuk Radosławśrodkowy
15Walczykowski Igoratakujący
16Cedzyński Bartoszatakujący
17Możdżonek Marcinśrodkowy
18Bąkiewicz Michałprzyjmujący

Trenerzy:

Pierwszy trener: Nawrocki Jacek
Drugi trener: Bartodziejski Maciej

Skra BełchatówAnaliza:

Mistrz Polski zostawiłem sobie na koniec. Jest to absolutny pretendent do kolejnego, mistrzowskiego tytułu. Nie ma co wymieniąc zawodników, którzy będą stanowić o sile tego zespołu. Zastanawiam się tylko jak Jacek Nawrocki zestawi skład mając do dyspozycji takich zawodników jak Wlazły, Pliński, Kurek, Antiga, Winiarski czy Bakiewicz. Skład jest znakomity.

Moim skromnym zdaniem jest to zespół, który może w tym sezonie wygrać Final Four. Trzeba najpierw się tam dostać, jednak z takim składem nie powinno być z tym problemu. Mam nadzieję, że Mistrzostwo Europy to tylko przygrywka wielu zawodników z tego zespołu. Wierzę, że ku uciesze kibiców Skra powalczy w Europie i będziemy dumni nie tylko z naszej reprezentacji ale także z pojedynczego zespołu z naszej ligi.

Legalni bukmacherzy, Typy i analizy

, , , ,

Gdzie najlepiej obstawić?

W internecie dostępnych jest wielu bukmacherów, jednak tych godnych polecenia jest na prawdę niewielu. Dobry bukmacher powinien posiadać nieposzlakowaną opinię, wysokie kursy, szeroką ofertę zakładów oraz atrakcyjny bonus startowy. Wszystkie te cechy posiadają polecani przez nas bukmacherzy:Fortuna, eTOTO, Beetfan, TOTALbet.O tych, oraz innych bukmacherach możesz przeczytać w naszym serwisie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

Comments are closed.Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.