Ruletka

Istnieją dwa typy ruletki, amerykańska i europejska. Różnica pomiędzy tymi dwoma typami jest w liczbie zer na kole. Amerykańskie koło ruletki ma dwa zera: 0 i 00, które wzrasta przewagę kasyna do 5,3%.

W Europejskiej ruletce jest tylko jedno zero dające przewagę kasyna 2,7%. Oznacza to, że statystycznie przy dłuższej grze w kasynie łatwiej wygrać w ruletkę europejską niż amerykańską.

Koło gry ruletki podzielone jest na 38 (lub 37 w ruletce europejskiej) równomiernie umieszczonych pól ponumerowanych od 0 do 36. Pole z numerem 0 i 00 oznaczone jest na kole do gry ruletka kolorem zielonym, 18 numerów oznaczonych jest kolorem czerwonym i 18 czarnym. Zakłady w grze ruletka można obstawiać na dowolną ilość numerów i ich kombinacji, na tuziny oraz na kolumny. Gra ruletka umożliwia także obstawianie na „szanse proste”, czyli na czerwone i czarne, parzyste i nieparzyste oraz niskie i wysokie.

Zazwyczaj przy stole do ruletki znajduje się sześć stanowisk i by ułatwić krupierowi rozróżnienie zakładów poszczególnych graczy, każdy obstawiający ma inny kolor żetonów kupowanych bezpośrednio przy stole. Każdy ze stołów ma określoną wartość minimalną żetonów. Informacja ta jest zazwyczaj umieszczona na znaku znajdującym się na stole. Jako przykład weźmy stół z minimalną wartością żetonu w wysokości $1. Oznacza to, że gdy wpłacasz krupierowi pieniądze, on w zamian wydaje Ci kolorowe żetony, z których każdy ma wartość co najmniej $1. Więc, jeśli dałeś krupierowi $50, on spyta Cię jakiej wartości żetony chcesz, a Ty powiesz, że jednodolarowe, dostaniesz od niego 50 kolorowych żetonów.

Jeśli wolisz, możesz powiedzieć, że chcesz żetony o wartości $2 każdy i wtedy dostaniesz 25 żetonów. Możesz dowolnie ustalać wartość swoich kolorowych żetonów. Zauważysz pewnie też fakt, że krupier położy 1 z żetonów w Twoim kolorze na poręczy w pobliżu, tak by nie zapomnieć jaką wartość mają Twoje żetony. Później, po skończeniu gry, musisz wymienić swe kolorowe żetony na normalne przed odejściem, gdyż kolorowe żetony nie mają żadnej wartości koła z oznaczeniem wartości w pozostałych częściach kasyna, więc nie opuszczaj z nimi stołu.

Poza minimalną wartością żetonu, istnieje też minimalna wartość pojedynczego zakładu. Wartości minimalne zakładów również są prawdopodobnie wypisane na tabliczce przy stole. Jeśli napisano, że minimalny zakład wewnętrzny wynosi $2 a zewnętrzny wynosi $5, oznacza to, że jeśli obstawiasz którykolwiek z 38 numerów, za które płaci się 35 do 1, suma Twoich zakładów musi wynieść co najmniej $2. Możesz zrobić dwa różne zakłady, każdy po $1 lub jeden zakład $2 bet, to nie ma znaczenia. Liczy się, że suma Twoich zakładów na liczby musi wynieść co najmniej $2. Minimalna stawka zakładów zewnętrznych$5 oznacza, że każdy z zewnętrznych zakładów płaconych 2 do 1 lub 1 do 1 wymaga postawienia $5 za każdym razem. Na zakładach zewnętrznych nie możesz postawić $3 plus $2 na dwa zakłady by osiągnąć minimum-minimalny zakład to za każdym razem $5.

Spis treści

Zakłady dostępne w ruletce

Po wymianie pieniędzy na kolorowe żetony jesteś już gotowy na swój pierwszy zakład, spójrzmy więc jakie masz opcje:

Straight Up (pojedynczy numer) – obstawiasz pojedynczy numer i jeśli wypadnie, za zakład płaci się 35 do 1. Przewaga kasyna wynosi 5,26% i zapewniam Cię, że gdy dojdziesz do końca tego rozdziału ta liczba będzie Ci dobrze znana.

Inną możliwością jaką masz jest Split. Zakład postawiony na sąsiednie pola, w pozycji zarówno pionowej jak i poziomej. Żeton umieszczony jest na krawędzi między tymi numerami. Jeśli wypadnie jeden z obstawionych numerów wypłacą Ci 17 do 1. Przewaga kasyna wynosi 5,26% na tym zakładzie.

Jeśli umieścisz żeton na początku rzędu 3 numerów sąsiadujących, zakład nazywa się Street. W przypadku, gdy wypadnie którykolwiek z 3 obstawionych numerów, wypłata wyniesie 11 do 1. Przewaga kasyna wynosi 5,26% na tym zakładzie.

Jeśli umieścisz swój żeton w miejscu, gdzie przecinają się cztery numery w ułożeniu kwadratowym, robisz zakład zwany Corner (square). W przypadku, gdy wypadnie którykolwiek z 4 obstawionych numerów, wypłata wyniesie 8 do 1. Przewaga kasyna wynosi 5,26% na tym zakładzie.

Jeśli umieścisz żeton na linii pomiędzy dwoma rzędami (Streets) tak, by mieć pokryte dwie „ulice”, masz zakład zwany Double street (Six line bet) i jeśli którykolwiek z 6 obstawionych numerów wypadnie, wypłacą Ci 5 do 1. Przewaga kasyna na tym zakładzie?…..zgadłeś…..5,26%.

Istnieje jeszcze jeden, nieco inny zakład wewnętrzny jaki możesz zrobić. Nazywa się go 5-number (pierwsze pięć numerów). Umieszczasz żeton w lewym górnym rogu planszy w polu 1. Jeśli wypadnie którykolwiek z obstawionych 5 numerów, nastąpi wypłata 6 do 1, a jaka będzie Twoim zdaniem przewaga kasyna?..Mam Cię! Wcale , nie… wyniesie 7,89%. Faktycznie, jest to najgorszy zakład na kole ruletki z podwójnym zerem i zarazem jedyny zakład, w którym kasyno nie ma przewagi w wysokości 5,26%. Nie powinieneś nigdy tak obstawiać.

Jedna uwaga odnosząca się do numerów nieparzystych. Zawsze, gdy nieparzyste są określane jako „to” oznacza to, że poza określoną wypłatą otrzymasz dodatkowo swój początkowy zakład. Innymi słowy, gdyby wypadł pojedynczy numer obstawiony przez Ciebie w ruletce, otrzymałbyś 35 do 1 (ang. 35-to-1), co jest wypłatą 35 żetonów plus dostałbyś jeszcze swój żeton postawiony, czyli skończyłbyś z 36 żetonami. Teraz, jeśli nieparzyste są określone jako „for” oznacza to, że nie dostaniesz z powrotem żetonu, którym obstawiałeś zakład. Jeśli nieparzyste w Twoim zakładzie na pojedynczy numer były określone jako 35-for-1, otrzymasz wypłatę w wysokości 35 żetonów, ale ten pierwszy, którym obstawiłeś, zostaje dla kasyna, czyli kończysz rozgrywkę z 35 żetonami. Jedynym miejscem w kasynie, w którym wypłaty za nieparzyste numery są zawsze określane jako „for” jest video poker. Zdarza się to czasem też przy zakładach w kości, gdzie nieparzyste są częściej określane jako „for-one” niż jako” to-one”, tak by dać firmie nieco większą wartość oczekiwaną (przewagę).

A teraz wróćmy do przykładów ruletki i spójrzmy na wszystkie zakłady zewnętrzne, które możesz robić i o których warto pamiętać, że przewaga kasyna wynosi…wiesz ile?….tak….5,26%.

Są trzy zakłady tak zwanych równych szans, lub inaczej mówiąc 1 do 1, co oznacza, że jeśli wygrasz, dostaniesz 1 dolara za każdego dolara postawionego przez Ciebie.

Red or black (czerwone lub czarne) – jeśli umieścisz żeton na czerwonych, musi wypaść czerwony numer, żebyś wygrał. Jeśli kulka wyląduje na czarnym numerze lub na 0 czy też 00 – przegrywasz. Dokładnie tak samo sprawy wyglądają przy obstawianiu czarnych- przegrywasz, gdy wypadnie czerwony numer, 0 lub 00, a wygrywasz, gdy kulka spadnie na czarny numer.

Odd or even (nieparzyste/parzyste) – Jeśli umieścisz żeton na numerach nieparzystych, kulka musi spaść w przegrodzie z numerem nieparzystym byś wygrał. Jeśli wyląduje na 0, 00 lub liczbie parzystej – przegrywasz. Jeśli obstawiasz liczby parzyste, wygrywasz, gdy wypadnie liczba parzysta, a przegrywasz jeśli kulka wyląduje na 0, 00 lub numerze nieparzystym.

Niskie numery (1-18) oraz wysokie numery (19-36) – jeśli obstawiasz niskie numery, wygrywasz gdy wypadnie numer z przedziału od 1 do 18, a przegrywasz jeśli wypadnie 0, 00 lub numerze wyższym niż 18. Analogicznie, przy zakładzie na wysokie numery, wygrywasz jeśli wypadnie numer pomiędzy 19 a 36. Przegrywasz, jeśli kulka spadnie na 0, 00 lub numer niższy od 19.

Pozostałe zakłady zewnętrzne to tuziny (Dozens) oraz zakłady na kolumny. Gdy spojrzysz na planszę ruletki, zobaczysz trzy obszary odpowiadające 12 numerowym sekcjom na stole. Sekcja oznaczona jako 1 do12 to pierwszy tuzin, sekcja 2 do 12 to drugi tuzin, czyli numery od 13 do 24, natomiast 3 do 12 to trzeci tuzin, czyli numery od 25 do 36.Jeśli obstawiasz pierwszy tuzin, wygrywasz, gdy wypadnie numer od 1 do 12, a przegrywasz we wszystkich innych wypadkach, w tym, gdy wypadnie 0 lub 00. Taka sama zasada dotyczy obstawiania drugiego bądź trzeciego tuzina, gdzie wygrywasz gdy wypadnie numer z obstawionej sekcji, a w każdym innym przypadku – przegrywasz. Wszystkie zakłady na tuziny są płacone 2 do 1.

Ostatnim zakładem, któremu się przyjrzymy jest zakład na kolumnę (Column), zakład również wypłacany 2 do 1. Istnieją trzy możliwe zakłady na kolumny, które możesz zrobić i zauważysz, że każdy obszar odpowiada liczbom w kolumnie znajdującej się bezpośrednio nad zakładem. Jeśli umieścisz żeton pod pierwszą kolumną, wygrasz jeśli wypadnie dowolny numer z tej kolumny, a prze3grasz jeśli wypadnie we wszystkich innych przypadkach, w tym-0 lub 00. Taka sama zasada ma zastosowanie w przypadku obstawienia pozostałych kolumn.

Dobrze, teraz znasz już wszystkie możliwe zakłady i wiesz jak je robić przy stole. Następne pytanie brzmi zatem: „jak się wygrywa?” a odpowiedź na nie jest niezwykle prosta – Musisz mieć szczęście! Jest to JEDYNY sposób na wygraną w ruletce. Jak już dowiedziałeś się wcześniej, każdy zakład z wyjątkiem zakładu na 5 numerów (5 number bet), co do którego jestem pewien, że go nie zrobisz, firma ma przewagę (wartość oczekiwaną)?…dokładnie tak – 5,26%. Więc kładź żetony, gdzie chcesz by potem mieć nadzieję, że szczęście Ci dopisze na tyle iż obstawiona przez Ciebie liczba wypadnie. Zrozum, nie ważne co obstawiasz, ponieważ zawsze towarzyszy Ci ta sama przewaga kasyna w wysokości 5,26% działająca przeciwko Tobie przy każdym poczynionym przez Ciebie zakładzie.

Systemy gry w ruletkę

Być może słyszałeś o systemie, według którego powinieneś obstawiać numery przeciwlegle rozłożone na kole. Na przykład, gdybyś chciał obstawić tylko cztery numery, mógłbyś postawić na 1, 2, 31 oraz 32, bo gdy spojrzysz na koło zobaczysz, że gdybyś podzielił je na cztery ćwiartki, zobaczyłbyś te liczby po jednej w każdej ćwiartek. Więc, czy ten system jest dobry? Cóż, prawdę mówiąc nie jest ani lepszy ani gorszy od każdego innego systemu gry w ruletkę. Faktem jest, że jest wyłącznie kwestią szczęścia, gdzie wyląduje kulka. Nie ma więc najmniejszego znaczenia, czy numery które wybierzesz sąsiadują ze sobą czy też są przeciwległe. Każdy numer ma taką samą szansę by wypaść, a przewaga kasyna zawsze wynosi 5,26%.

Możesz prawdopodobnie stwierdzić, że nie polecam ruletki ponieważ istnieją inne gry oferujące znacznie lepsze szanse, ale jeśli naprawdę nalegasz by w nią grać, mam dla Ciebie trzy dobre propozycje.. #1 – Jedź do Atlantic City! W Atlantic City jeśli robisz zakład zewnętrzny równych szans (1 do 1) taki jak czerwone/czarne, nieparzyste/parzyste lub obstawiasz tuziny,a wypadnie 0 lub 00, przepisy stanowe pozwalają, by kasyno zabrało tylko połowę twojego zakładu. W związku z faktem, ze tracisz tylko połowę, wartość oczekiwana kasyna wyniesie 2,63%. Ta zasada ma jednak zastosowanie tylko przy zakładach równych szans, należy więc pamiętać, ze przy wszystkich pozostałych zakładach przewaga firmy pozostaje na bardzo wysokim poziomie 5,26%.

Druga sugestia jaką mam dla Ciebie również dotyczy podróży, a brzmi: Leć do Europy! Gra w ruletkę ma swoje korzenie w Europie i wiele kasyn tam używa kół z jednym 0, co czyni tą grę znacznie lepszą, gdyż przewaga kasyna w tego typu ruletce wynosi zaledwie 2,70%. A żeby było jeszcze lepiej, istnieje tu zasada zwana „en prison” podobna do zasady panującej w Atlantic City. Jeśli zrobisz zewnętrzny zakład równych szans, a kulka wyląduje na 0, nie przegrywasz od razu pieniędzy. Zamiast tego, Twój zakład jest uwięziony i musisz tak samo obstawić w następnej kolejce. Jeśli następnie wygrasz, możesz zabrać swój zakład. Dzięki tej zasadzie, wartość oczekiwana spada do 1,35%, co sprawia, że jest to jeden z najlepszych zakładów w całym kasynie, a przy tym jest cztery razy lepszy niż taki sam zakład w standardowej ruletce z podwójnym zerem w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli nie palisz się do podróży i nie sądzisz byś pojechał do Atlantic City czy Europy, muszę przedstawić Ci propozycję #3 która brzmi: Wygrywaj szybko! Naturalnie, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale w rzeczywistości, jeśli chcesz wygrać w ruletkę, moją najlepszą propozycją jest byś spróbował wygrać szybko, a następnie odszedł od stołu, bo im dłużej obstawiasz zakłady, tym dłużej duża wartość oczekiwana będzie zjadać Twoje środki. Podstawową zasadą hazardu jest, że by wygrać należy grać w gry z najniższą wartością oczekiwaną, a ruletka niestety do nich nie należy.

Przed zamknięciem rozdziału o ruletce, poświęćmy jeszcze chwilkę na zbadanie jednego z najsłynniejszych systemów zakładów wszech czasów, z którego ludzie chętnie korzystają grając w tą grę. Nazywa się system Martingale i jest prostym systemem podwajania zakładu przy każdej przegranej. Teoria, która się za tym kryje, brzmi, że wcześniej czy później musisz wygrać, a przy takim obstawianiu, zawsze wyjdziesz na plus. Na przykład, powiedzmy, że grasz w ruletkę i stawiasz $1 na czerwone, jeśli przegrasz podwajasz następny zakład do $2 a jeśli znów przegrasz, Twoja następna stawka powinna wynieść $4, po kolejnej przegranej – $8 i tak dalej, aż wygrasz. Jeśli już wygrasz, skończysz grę z z zyskiem równym Twojemu pierwszemu zakładowi, czyli w tym przypadku $1. Gdybyś zagrał w tym systemie zaczynając od zakładu $5, musiałbyś potem obstawić $10 po pierwszej przegranej, $20 po drugiej przegranej i tak dalej, ale bez względu na to kiedy wygrasz, zawsze skończysz z $5 zyskiem.

Teoretycznie, brzmi to nieźle, ale w rzeczywistości jest to straszny system, gdyż w końcu będziesz musiał zaryzykować ogromną ilość pieniędzy dla bardzo małego zysku. Spójrzmy prawdzie w oczy. Nawet, gdybyś chciał zarobić tylko 1 dolara na każdym wprawieniu koła w ruch, prędzej czy później na znaczącą tendencję spadkową z przegraną raz za razem i będziesz musiał postawić strasznie dużo pieniędzy po to tylko, żeby wyjść z zyskiem $1. Na przykład przy ośmiu obrotach bez wygranej, musiałbyś postawić $256 w następnym ruchu, a w jeszcze kolejnym – $512. Czy naprawdę chciałbyś ryzykować taką kasę by zarobić $1? Nie sądzę. Sądzisz, że to mało prawdopodobne byś przegrał tyle zakładów z rzędu, ale w końcu tak się stanie, a Ty odnotujesz astronomiczne przegrane. Innym problemem jest fakt, że możesz nie być w stanie dalej obstawiać, bo osiągniesz stawkę maksymalną kasyna, która w większości miejsc wynosi $500 na ruletce. Warto pamiętać, że system Martingale działa najlepiej, gdy grasz dla zabawy, zapisując wyniki na kartce, a nie w grze na prawdziwe pieniądze w kasynie. Gdyby to był prawdziwie zwycięski system, doprowadziłby świat kasyn do bankructwa wiele lat temu.

Układy liczb na kole ruletki

Stół amerykański:
00, 27, 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14, 2
0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1

Stół europejski:
0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26

Gdzie najlepiej grać w Ruletkę?

Najlepiej w kasynach, które oferują największy bonus startowy. Zasady i warunki gry w rutetkę są wszędzie takie same zatem warto odebrać darmowe żetony.

Kasyno

, , ,

Spodobał Ci się zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

2 komentarze wpisu "Ruletka"

  1. Sylwester, niedziela, 4 kwi 2010 20:10 

    Profesional system

  2. Martin, poniedziałek, 27 sie 2012 2:37 

    Hey
    …bardzo rozsadnie facet to przedstawil,jestem graczem z dlugoletnim starzem w EU i USA.Gola nas wrzedzie podobnie.Jedna zasada chyba jest nawazniesza: grac krotko i zadawalac sie kazada wygrana….ale jak to wytlumaczyc hazardziscie.
    pozdrawiam,martin


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Internetowe kasyna oferują najwyższy poziom rozrywki bez wychodzenia z domu, dzięki dzisiejszej technice, wirtualnym krupierom i wspaniałej oprawie poczujesz się jak w prawdziwym kasynie. W ofercie kasyn internetowych znajdziesz kilkadziesiąt gier slotowych, automatów, gry stolikowe takie jak Bakarat, BlackJack, Kości i Ruletka.

Dzięki bonusom i promocjom możesz już na starcie wzbogacić się o kilka złotych, kasyna oferują wielofalowe bonusy nawet do $2000.

Musisz być jednak świadomy, że niekontrolowana zabawa w kasynie może przerodzić się w nałogowy hazard, kontroluj swoje poczynania i nigdy nie przekładaj hazardu ponad podstawowe wartości życiowe, serwis darmowa-kasa.pl wspiera odpowiedzialny hazard.