Valuebety – czyli jak ograć Bukmachera

Valuebety – czyli jak ograć Bukmachera

„Valuebet” to z angielskiego „wartościowy typ”. Często gracze skracają sobie tę nazwę i ograniczają sie tylko do słowa „value”.

Czym są valuebety?

Można rzecz, że jest to sztuka grania, przez niektórych określana jako matematyczna sztuka grania. Kiedy gramy tego rodzaju typ nie zwracamy praktycznie uwagi na takie rzeczy jak ostatnie spotkania, ligowa tabela czy obecna forma danego zespołu.

Większość graczy typuje w ten sposób: znajdują interesujące ich spotkanie a następnie sprawdzają, czy kurs na typowaną prze niego drużynę, jest zadowalający. W przypadku valuebetów jest niemal odwrotnie. Nie wybieramy tutaj bowiem typu a wybieramy kurs!

Im kurs dłużej pozostaje wyższy, tym więcej szans, że typ wybrany przez nas jest valuebetem. Trzeba również pamiętać, że zarówno wysoki kurs jak i ten niższy (w przypadku np. grania na faworytów) może być valuebetem.

Przykładowo mogą to być kursy 1.25 czy 8.00. Wyższe kursy, pomimo swojego „wyglądu” są bardziej pewnymi od tych dużo niższych.

Warto zapamiętać poniżej podany przeze mnie wzór, gdyż jest on często spotykany w typowaniu matematycznym i na pewno nie jeden raz do niego wrócicie.

Kurs = 1 / prawdopodobieństwo

Kurs możemy pomnożyć przez prawdopodobieństwo i otrzymamy następujący:

Kurs x prawdopodobieństwo = 1

Musicie pamiętać, że kurs jest zawsze zaniżony przez bukmachera przez marże, dlatego bukmacher stara się żeby wyglądało to tak:

Kurs x prawdopodobieństwo < 1

przykładowo, gdy szanse na zwycięstwo Juventusu są 50% a kurs na ten rezultat jest 1,8, to po wstawieniu do wzoru mamy:

1,8 x 0,5 =0.90

Czyli marża wynosi 10%, czyli cały czas typując przy p*k=0.9 raz wygramy, innym razem przegramy, ale statystycznie za każdym razem stracimy 10%. Tak właśnie zarabiają firmy bukmacherskie.

I teraz postawmy sobie pytanie: co będzie gdy p*k będzie większe od 1? Wtedy właśnie będziemy mieli do czynienia z valuebetem. W podanym wyżej przypadku w dłuższym czasie zawsze osiągniemy zysk, nawet ten najmniejszy, kilkuprocentowy.

W jaki sposób upolować value i gdzie go szukać?

Jeżeli znajdzeimy kurs, który jest wyższy niż odwrotność prawdopodobieństwa, wtedy bez zastanowienia powinniśmy go grać. Znamy kurs oraz wzór, do którego podstawić. Nie jesteśmy jednak w stanie na 100% określić prawdopodobieństwa.

Bukmacherzy posiadają świetnych ekspertów, którzy jednak są tylko ludźmi i czasem też się mylą. Prawdopodobieństwa nie da się wyliczyć na podstawie żadnego wzoru, możemy jednak go oszacować.

Możemy to zrobić mniej lub bardziej dokładnie. Mniej lub bardziej gdyż bardzo wiele czynników w przypadku np. meczu piłkarskiego decyduje, o minimalnej nawet, zmianie tej wartości. Aby w miarę dobrze oszacować p musimy bardzo poważnie podejść do tego zadania i znać wszelkie nowinki na temat danego zdarzenia.

Powinniśmy wiąć bardzo dużo aspektów pod uwagę. Wtedy nasze szanse na znalezienie wartościowego typu znacznie rosną. Jest jeszcze jedna ciekawa metoda szukania value. Nie musimy w tym celu zbyt dużo szukać. Wystarczy porównać kursy w kilku bukmacherach, w tych mniej doświadczonych oraz w tych długo istniejących na rynku i znających się na rzeczy. Jeżeli kurs u któregoś bukmachera jest relatywnie zawyżony w stosunku do innych wtedy mamydo czynienia z value.

Valuebety jeżeli są dobrze dobierane przynoszą niemal zawsze zysk. Nie są to jakieś kosmiczne zyski ale systematyczne. Warto również pamiętać o odpowiednim zarządzaniu kapitałem gdyż nieodpowiednie dobieranie stawek zawsze może doprowadzić nas do bankructwa. Od siebie do szukania valuebetów polecam takie firmy bukmacherskie jak Totolotek oraz giełdę zakładów forBET.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

, ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

1 Komentarz wpisu "Valuebety – czyli jak ograć Bukmachera"

  1. mariusz, wtorek, 6 lis 2012 20:58 

    Gram od czasu do czasu w stsie i słabo mi idzie . Teraz sprubuje wyszukać valuetòw tą metodą


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (1 głosów, ocena: 4,00)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.