Zakłady blokowe i rozpisowe. Co to?

Co to są zakłady blokowe? Jest to pomysł firm bukmacherskich, który ma za zadanie urozmaicenie oferty bukmacherskiej. Dla graczy daje to możliwość wybrania kuponów, jakie mamy możliwość obstawiania podczas stawiania naszych typów. Systemy blokowe dają nam możliwość wygranej nawet w przypadku, gdy jedno czy więcej z typowanych przez nas zdarzań okaże się wytypowane niepoprawnie.

Zakłady rozpisowe. Są to zakłady wymagające znajomości podstawowych zagadnień matematycznych oraz posiadanie odpowiedniej wiedzy bukmacherskiej w celu wyliczenia rozpisów. Poniżej przykład jednego z najpopularniejszych zakładów rozpisowych:

Zakład rozpisowy 2 z 4

Juventus Turyn – Inter Mediolan ‘2’ kurs: 2.50 – A

Genoa – Livorno ‘1’ kurs: 1.60 – B

Stoke – Portsmouth ‘1’ kurs: 2.00 – C

Barcelona – Real ‘1’ kurs: 1.80 – D

Pierwsze co rzuca się w oczy to to, że każdy mecz oznaczony jest inna literą. Nazwa zakładu wskazuje, że wygrywamy w przypadku gry trafimy co najmniej 2 typowane przez nas zdarzenia. Oczywiście jeśli wytypujemy poprawnie więcej niż 2 zdarzenia nasza wygrana się zwiększa. Obliczenie dokładnych wygranych możliwe jest dzięki wypisaniu kombinacji i obliczenia dla nich poszczególnych kursów. Jest to system 2 z 4, tak wiec każda kombinacja będzie składała się z dwóch zdarzeń (ni mniej, ni więcej). Poniżej przedstawiam przykładowe wygrane przy stawce 30euro na powyższy zakład rozpisowy:

kurs : 4,00 , wygrana : 20 euro – AB

kurs : 5,00 , wygrana : 25 euro – AC

kurs : 4,50 , wygrana : 22,5 euro – AD

kurs : 3,20 , wygrana : 16 euro – BC

kurs : 3,00 , wygrana : 15 euro – BD

kurs : 3,50 , wygrana : 17,5 euro – CD

Stawka na naszym kuponie wynosiła 30 euro, kombinacji jest 6 (pojedyncze kupony w tym rozpisie) – stawka na pojedynczy kupon wynosi więc 5 euro. Jeśli jednak system nazywałby się 3 z 4 to bralibyśmy pod uwagę kombinacje trójelementowe: ABC, ABD, BCD, ACD. W związku z tym, że jest ich 4 stawka musiałaby być wielokrotnością tej liczby.

Wygraną w takim zakładzie liczymy poprzez dodanie trafionych kuponów typu AB. 

Opisany powyżej system jest nie tyle prosty, co tani: najniższa stawka jaką można zagrać na 1 kupon to 1 euro(w przypadku bukmacherów naziemnych 1zł, u internetowych bywa z tym różnie), czyli w  zakładzie 2 z 4 jest to 6euro, dla 3 z 4 – 4 euro. Oczywiście znacznie łatwiej trafić jest zakład 5 z 12 niż 12 zdarzeń na kuponie AKO z wysokim kursem. Istnieje również możliwość dodawania tzw. ‘pewniaków’: jeśli jeden z takich meczy nie wejdzie, w przypadku jakiegokolwiek rozpisu, kupon jest przegrany.

Zakład blokowy to nic innego jak urozmaicony zakład rozpisowy. Różnica polega na tym, że w w jednym kuponie (A czy B) możemy umieścić kilka zdarzeń o jakichkolwiek kursach.

 

Tak wyglądałby zakład blokowy dla identycznego przykładu 2 z 4 jak w zakładzie rozpisowym :

A : Inter Mediolan kurs: 1.6, Juventus Turyn kurs: 1.55

B : Fiorentina kurs: 1.80

C : Arsenal kurs: 1.40, Milan kurs: 1.35

D : Villarreal kurs: 1.85

 

W takim przypadku kursy dla odpowiednich bloków wynoszą odpowiednio:

A – 2,48

B – 1,80

C – 1,89

D – 1,85

Jak widać na powyższym kuponie, który zawierany jest blokowo, mogą występować zarówno pojedyncze mecze, jak również poszczególne podkupony (tutaj ilość zdarzeń może sięgać nawet 32 spotkań!). Możliwości kombinacji jest tyle samo co w zakładzie rozpisowym i nie różni się on niczym innym niż możliwość grania większej ilości meczy w jednym bloku.

Podsumowanie

Powyżej opisane zakłady przeznaczone są dla osób, które są co najmniej średnio-zaawansowanymi graczami i czują się bardzo pewnie w typowaniu standardowych kuponów. Systemy blokowe to znakomita propozycja dla osób, które mają syndrom tzw. jednego spotkania. Bardzo często zdarza się bowiem, że na kuponie, który liczy 8,9 zdarzeń nie wchodzi jedno. W przypadku rozpisu 8 z 9 wygrana byłaby już możliwa.

 

 

Poradnik bukmacherski

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.