Zakłady blokowe i rozpisowe

Zakłady blokowe i rozpisowe

Zakłady blokowe i rozpisowe to pomysł firm bukmacherskich na urozmaicenie ich oferty zakładów bukmacherskich.

Zakłady te umożliwiają proste budowanie kuponów z wielu meczy, dodatkowo dają one możliwość wygranej nawet w przypadku, gdy jedno lub więcej z typowanych przez nas zdarzań okaże się wytypowane niepoprawnie.

Zakłady (sytemy) rozpisowe i blokowe to zakłady wymagające znajomości podstawowych zagadnień matematycznych oraz posiadanie odpowiedniej wiedzy bukmacherskiej w celu wyliczenia rozpisów.

Spis treści

Zakłady rozpisowe

Poniżej przykład jednego z najpopularniejszych zakładów rozpisowych:

Zakład rozpisowy 2 z 4

 • Juventus Turyn – Inter Mediolan ‘2’ kurs: 2.50 – A
 • Genoa – Livorno ‘1’ kurs: 1.60 – B
 • Stoke – Portsmouth ‘1’ kurs: 2.00 – C
 • Barcelona – Real ‘1’ kurs: 1.80 – D

Pierwsze co rzuca się w oczy to to, że każdy mecz oznaczony jest inna literą. Nazwa zakładu wskazuje, że wygrywamy w przypadku gry trafimy co najmniej 2 typowane przez nas zdarzenia. Oczywiście jeśli wytypujemy poprawnie więcej niż 2 zdarzenia nasza wygrana się zwiększa.

Obliczenie dokładnych wygranych możliwe jest dzięki wypisaniu kombinacji i obliczenia dla nich poszczególnych kursów. Jest to system 2 z 4, tak wiec każda kombinacja będzie składała się z dwóch zdarzeń (nie mniej, nie więcej).

Poniżej przedstawiam przykładowe wygrane przy stawce 30 euro na powyższy zakład rozpisowy:

 • kurs: 4,00, wygrana: 20 euro – AB
 • kurs: 5,00, wygrana: 25 euro – AC
 • kurs: 4,50, wygrana: 22,5 euro – AD
 • kurs: 3,20, wygrana: 16 euro – BC
 • kurs: 3,00, wygrana: 15 euro – BD
 • kurs: 3,50, wygrana: 17,5 euro – CD

Stawka na naszym kuponie wynosiła 30 euro, kombinacji jest 6 (pojedyncze kupony w tym rozpisie) – stawka na pojedynczy kupon wynosi więc 5 euro. Jeśli jednak system nazywałby się 3 z 4 to bralibyśmy pod uwagę kombinacje trójelementowe: ABC, ABD, BCD, ACD. W związku z tym, że jest ich 4 stawka musiałaby być wielokrotnością tej liczby.

Wygraną w takim zakładzie rozpisowym liczymy poprzez dodanie trafionych kuponów typu AB.

Opisany powyżej system jest nie tyle prosty, co tani: najniższa stawka jaką można zagrać na 1 kupon to 1 euro (w przypadku bukmacherów naziemnych 1zł, u internetowych bywa z tym różnie), czyli w zakładzie 2 z 4 jest to 6 euro, dla 3 z 4 – 4 euro. Oczywiście znacznie łatwiej trafić jest zakład 5 z 12 niż 12 zdarzeń na kuponie AKO z wysokim kursem.

W zakładach rozpisowych istnieje możliwość dodawania tzw. ‘pewniaków’: jeśli jeden z takich meczy nie wejdzie, w przypadku jakiegokolwiek rozpisu, kupon jest przegrany.

Zakłady blokowe

Zakład blokowy to nic innego jak urozmaicony zakład rozpisowy. Różnica polega na tym, że w w jednym kuponie (A czy B) możemy umieścić kilka zdarzeń o jakichkolwiek kursach.

Tak wyglądałby zakład blokowy dla identycznego przykładu 2 z 4 jak w zakładzie rozpisowym:

 • A: Inter Mediolan kurs: 1.6, Juventus Turyn kurs: 1.55
 • B: Fiorentina kurs: 1.80
 • C: Arsenal kurs: 1.40, Milan kurs: 1.35
 • D: Villarreal kurs: 1.85

W takim przypadku kursy dla odpowiednich bloków wynoszą odpowiednio:

 • A – 2,48
 • B – 1,80
 • C – 1,89
 • D – 1,85

Jak widać na powyższym kuponie, który zawierany jest blokowo, mogą występować zarówno pojedyncze mecze, jak również poszczególne podkupony (tutaj ilość zdarzeń może sięgać nawet 32 spotkań!).

Możliwości kombinacji jest tyle samo co w zakładzie rozpisowym i nie różni się on niczym innym niż możliwość grania większej ilości meczy w jednym bloku.

Przy założeniu, że kursy bloków są równe, to z matematycznego punktu widzenia opłaca się grać, gdy kurs bloku (każdego) wynosi, w zależności od systemu:

 • 2 z 3 – 1,9
 • 3 z 4 – 1,7
 • 2 z 4 – 2,6

Podsumowanie

Powyżej opisane zakłady przeznaczone są dla osób, które są co najmniej średnio-zaawansowanymi graczami i czują się bardzo pewnie w typowaniu standardowych kuponów.

Zakłady rozpisowe i blokowe to znakomita propozycja dla osób, które mają syndrom tzw. jednego spotkania. Bardzo często zdarza się bowiem, że na kuponie, który liczy 8, 9 zdarzeń nie wchodzi jedno. W przypadku rozpisu 8 z 9 wygrana byłaby już możliwa. System rozpisowy sprawdza się bardzo dobrze również przy typowaniu underdogów.

Legalni bukmacherzy, Poradnik bukmacherski

Spodobał Ci się ten artykuł? Oceń go i zostaw komentarz lub ocenę ze swojej strony.

Dodaj komentarz:

2 komentarze wpisu "Zakłady blokowe i rozpisowe"

 1. bilbo, środa, 9 lut 2011 14:21 

  a jak nazywają się w takim razie zwykłe zaklady blokowe? Bez systenu 2z4 5z9 itd? Tylko same bloki?

 2. Malin22, czwartek, 19 lip 2012 15:11 

  Nie ma czegoś takiego jak „zwykłe systemy blokowe” są po prostu „zakłady blokowe”.


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/comments.php on line 76
słabejest okdobrebardzo dobrerewelacja (Oceń ten artykuł!)
Loading...


Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 39

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 61

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 79

Warning: Undefined variable $currentPost in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/www/darmowa-kasa.pl/p/wp-content/themes/wpsn/footer.php on line 103

Zakłady bukmacherskie to świetna forma rozrywki, która w połączeniu z pasją i wiedzą sportową może dać całkiem niezły zarobek. Bardzo popularne zakłady bukmacherskie w internecie dostępne są u wielu bukmacherów a rozpoczęcie obstawiania można rozpocząć już w kilka minut po rejestracji.

Na dobry start firmy bukmacherskie nowym graczom oferują promocje i bonusy powitalne dzięki którym możesz na start dostać za darmo 200, 500, 1000 lub nawet 1500 PLN.

Aby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie powinieneś poznać strategie obstawiania, dostępne systemy bukmacherskie, przyda Ci się też wiedza z zakresu matematyki w zakładach bukmacherskich, obowiązkowo polecamy również nasz poradnik typera. Zachęcamy też do zapoznania się z analizami typami naszych ekspertów bukmacherskich.